YouTuber'lar ne kadar alıyor?

teferruax

Decapat
Yer
İstanbul, Türkiye
Yahu benim zamanında YouTube kanalım vardı bayağı izleniyordu, Roblox kanalıydım. Kanalımı sattım ama tekrar başladım, şimdi bu YouTuber'lar nelerden para alıyor? Reklamlar, videolar, Instagram vs var mı yani neler neler var kazandıkları gelir türleri neler açıklar mısınız?

Reklam geliri alabilirsiniz sponsor geliri alabilirsiniz bir mağaza açıp kanalınızın temalarına uygun tişört oyuncak vb. satabilirsiniz.

Yahu benim zamanında YouTube kanalım vardı bayağı izleniyordu, Roblox kanalıydım. Kanalımı sattım ama tekrar başladım, şimdi bu YouTuber'lar nelerden para alıyor? Reklamlar, videolar, Instagram vs var mı yani neler neler var kazandıkları gelir türleri neler açıklar mısınız?

Ayrıca Roblox kanalıymışsınız önceden birini bulup bir oyun yaptırıp oyununuzdan Robux kazanabilirsiniz.

Ayrıca Roblox kanalıymışsınız önceden birini bulup bir oyun yaptırıp oyununuzdan Robux kazanabilirsiniz.

Dediğin gibi yapacağım, daha önce oyun hazırlayıp oyunu sunmuştum kazancım olmuştu. Teşekkürler.

Türkiye de ortalama 1000 izlenme başı YouTube 1 ila 0.80 dolar arasında reklam geliri veriyor ayrıyeten de büyük kanallar sponsor alıyor.

Hmm, güzel. Roblox izleyen kitle ilerletmiyor videoyu pek tabii videonun içeriğine bağlı, reklamları da izlerler diye umuyorum.

Geri
Yukarı