Youtuber'lar ve yayıncılar nasıl zengin oluyorlar?

Oha, o paraya PC toplanır insanlar manyak mı?
Senin için büyük bir para olması 15.000 TL'nin büyük bir meblağ olduğunu göstermez. Euro'ya çevirsen 2.100 euro ya eder ya etmez. Ayrıca o parayı gönderen kişi yurt dışında nükleer mühendis olarak çalışıyor.

Senin için büyük bir para olması 15.000 TL'nin büyük bir meblağ olduğunu göstermez. Euro'ya çevirsen 2.100 euro ya eder ya etmez. Ayrıca o parayı gönderen kişi yurt dışında nükleer mühendis olarak çalışıyor.
Asgari ücreti 1.603 lira olan ülkede 15.000 TL gibi bir parayı herhalde ülkenin %99'u küçük bir para olarak niteleyemez. Ayrıca size NASA'da çalışıyorum dersem bana inanır mısınız? Muhtemelen inanmazsınız. O yüzden bence tanımadığınız insanların bu tarz söylemlerine hele ki sanal alemde %100 güven ile yaklaşmayın.

Nükleer kötü bir şey değil mi?
Sevenleri var attıyorlar kimseyede bişey diyemeyiz para onların istediği şekilde harcarlar veya başkasına atarlar.
Tamamda bu yayıncılar bağış alan büyük kısmı oyun oynuyorlar sende bende oyun oynuyoruz şimdi bu adamların tek özelliği oyunu canlı oynaması mı, neden sana ban gelmiyor o kadar para?

Asgari ücreti 1.603 lira olan ülkede 15.000 TL gibi bir parayı herhalde ülkenin %99'u küçük bir para olarak niteleyemez. Ayrıca size NASA'da çalışıyorum dersem bana inanır mısınız? Muhtemelen inanmazsınız. O yüzden bence tanımadığınız insanların bu tarz söylemlerine hele ki sanal alemde %100 güven ile yaklaşmayın.
Adam 15.000 TL'yi yüz yüze görüşmediği bir adama rahatlıkla gönderip onu yatına davet edebiliyorsa bence doğruyu söylüyordur. Ha söylemiyorsa da bana ne? Sonuçta adam için 15.000 TL küçük bir para.

Asgari ücretin ne kadar olduğu veya insanların 15.000 TL'yi büyük bir para gibi görmeleri önemli değil. Önemli olan Almanya da bir işçinin bile bu parayı rahatlıkla kazanabilmesi. Acı bir gerçek ama paramız çok ama çok değersiz.
Nükleer kötü bir şey değil mi?
Değil. Nükleer enerji en temiz enerji kaynaklarından birisidir. Fakat atıkları çok zararlıdır. Doğaya boşaltılması takdirde korkunç zararlar verebilir. Ancak bunun konuyla ne alakası var😄

Youtuberler Youtube'dan para alıyolar üstüne sponsorlar geliyor al bu bilgisayarı kullan reklamamı yap al şu mikrofonu kullan reklamımı yap derken ekipman parasını çıkarıyolar zaten üstüne fazla kalanlarıda satıyorlardır. Youtube reklamları dışında Özel reklamlarda alıyorlar video içine yerleştiriyorlar. Cs:Go videosu çeken bir kanal düşünelim bu kanal bet sitelerinin reklamını yapınca bet siteleri adamlara çok değerli itemler veriyorlar üstüne Youtuberlar üstüne bir de kendi referans linklerinide koydu mu ordanda bol bol dolarlar geliyor adam bunu haftada 1 yapsa zaten çok aboneli bir kanalsa rahat asgari ücretten fazla kazanır diye tahmin ediyorum.
Twitch'te de gene sponsorlar vs var üstüne bide bağış atıyolar o bağışlar sana az gözükebilir ama damlaya damlaya göl oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı