Youtuber'lar ve yayıncılar nasıl zengin oluyorlar?

Bu yorum olmadı. Herkesin zevki ayrıdır. Ve sizin bu düşünceye saygı duymadan insanlara aptal deme hakkınız bulunmuyor.

Herkesin de her oyunu oynatacak sistemi olmuyor. Oynamak isteyip de oynayamıyor. Video izleyerek o hevesini atmaya çalışıyor. Çok dar açılı bir yorum olmuş.
Sadece dediğin kesim izlese izleyenlerin sayısı yarı yarıya azalırdı. Aklıma gelen örnek Unlost kanalının yaptığı 2 vs 98 PUBG zombi modu gibi. Bir insan kendini bu kadar alçaltmamalı.

Sadece dediğin kesim izlese izleyenlerin sayısı yarı yarıya azalırdı. Aklıma gelen örnek Unlost kanalının yaptığı 2 vs 98 PUBG zombi modu gibi. Bir insan kendini bu kadar alçaltmamalı.
Hiçbir yayıncıyı takip etmiyorum. Bu sebeple verdiğin örneği de pek anlamadım. Ben de bu şaklabanların izlenilmesini tavsiye etmiyorum ama insanlar izleyecek bir şeyini buluyor demek ki.

Yayıncıların çoğunun sponsoru var. Genelde bu sponsor msi oluyor.Bu sponsor kasa,ekran kartı,monitör,klavye,fare vb. çoğu şeyi yayıncıya sağlıyor.Koltuk olayınıda xdrive gibi firmalar sağlıyor.Yayında toplanan bağış ve abonelik gelirleride yayıncılara kalıyor.

Bu yorum olmadı. Herkesin zevki ayrıdır. Ve sizin bu düşünceye saygı duymadan insanlara aptal deme hakkınız bulunmuyor.

Herkesin de her oyunu oynatacak sistemi olmuyor. Oynamak isteyip de oynayamıyor. Video izleyerek o hevesini atmaya çalışıyor. Çok dar açılı bir yorum olmuş.

Bazı oyunları izlemesi zevkli bir de:dikkatli:

Ben konuları boş açmıyorum Arçelik açıyorum zaten demin sponsorluklarla zengin olmanın mümkün olduğunu öğrendim şimdi Areçlikten sponsorluk alacağım.
kusma-nedenleri-w1w.jpg

Dünyada başkasının oynadığı oyunları izleyerek zevk alan ve bu yayınları izleyip üstüne bir de bağış yapan milyonlarca aptal insan var. :) Dolayısıyla fazla izlenme demek; sponsorluk, reklam ve bağış demek.
Kendileri sistem alamayıp oynayamadığı için izlemekle bağlı kalıyorlar. Ben okulumu okur en iyi PC'yi alırdım. Benim olduğu için izleme gereği duymuyorum. İzleyenlerede hak veriyorum.

Kendileri sistem alamayıp oynayamadığı için izlemekle bağlı kalıyorlar. Ben okulumu okur en iyi PC'yi alırdım. Benim olduğu için izleme gereği duymuyorum. İzleyenlerede hak veriyorum.
HD 7600M ile çırpınan ben şuana kadar 1 yayın izlememişimdir (Kesitleri hariç) açıkcası sanırım bu laptoptan kurtulma imkanım yok görünüyor. Ancak ben para kazanırsam belki alırım bir sistem. Yayın izleyip hasetlenmek hoş değil. :dikkatli:

HD 7600M ile çırpınan ben şuana kadar 1 yayın izlememişimdir (Kesitleri hariç) açıkcası sanırım bu laptoptan kurtulma imkanım yok görünüyor. Ancak ben para kazanırsam belki alırım bir sistem. Yayın izleyip hasetlenmek hoş değil. :dikkatli:
Yeğenimin izlediklerini fark ettim neden izlediklerini sordum. Cevabı ise: "Size ayda yılda 2 defa gelip oynuyoruz evde de zaten bizim bilgisayar yok. İzlemekle kalıyoruz sadece dedi." aslına bakarsak bazılarının izleme sebepleri var ama. 7000TL'ye sistem toplayıp Twitch'de gezinenler var.

İnsan neden futbol oynamak varken TV'de izler? 24-25 kişi 90-100 dakika oynar; sen sadece koşmalarını izler ve bağıra bağıra boğazını patlatırsın. Hele bir de gol olunca... İnsanlar resmen bir yerlerini yırtıyor. Ben de bunu anlamıyorum. Bunun Twitch'den oyun yayını izlemekle ne farkı var? Hayatım boyunca bir maçın ilk yarısını bile tamamen izlememişimdir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı