Şu anki YouTuber'lar nasıl tanındı?

C:\kerem

Kilopat
Yer
Ev
Daha fazla  
Yüksek aboneli YouTube kanallarından bahsediyorum. Nasıl tanındılar? Biliyorum hepsi çok eskiden beri bu işi yapıyor fakat bu işe yeni başladıklarında insanlar nasıl bu kanalları keşfetti? Nasıl dikkat çektiler? Siz YouTuber olmak isteseniz nasıl kendinizi tanınır yaparsınız? Bence ilk adım çok önemli, belirli bir kesim seni tanıdığında gerisi gelir diye düşünüyorum.

O tanınan kişilerden bile daha eski ama işini kaliteli yapan kanallar vardı, kötülendiler ya da zamanla unutuldular. Çocuk kesime en çok hitap edebilenler ise zamanla yükseldi. Önce hepsi hatırladığım kadarıyla oyun videolarıyla başladı, sonra vlog akımı ortaya çıkınca hepsi yine sürü halinde bu akıma yöneldi. Çocuk kitleye hitap edebilen işi büyüttü gitti, oyun kanalları ise şu an pek tutmuyor.

O tanınan kişilerden bile daha eski ama işini kaliteli yapan kanallar vardı, kötülendiler ya da zamanla unutuldular. Çocuk kesime en çok hitap edebilenler ise zamanla yükseldi. Önce hepsi hatırladığım kadarıyla oyun videolarıyla başladı, sonra vlog akımı ortaya çıkınca hepsi yine sürü halinde bu akıma yöneldi. Çocuk kitleye hitap edebilen işi büyüttü gitti, oyun kanalları ise şu an pek tutmuyor.
Benim amacım Enes Batur gibi olmak değil,belirli kitleye yönelmek istiyorum.Oyun kanalları onlar kadar tutmuyor haklısın fakat oyun oynayan tayfada da çok kişi var.

Haklısın bende öyle ilerlemeyi düşünüyorum.Nasıl tavsiye verirsin?
Global trend ne ise onu yapacaksın iyi bir YouTuber olmak için. Orta seviye bir İngilizceye sahipsen popüler YouTube kanallarını takip et, aynılarını hiç değiştirmeden Türkiye'ye getir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim amacım Enes Batur gibi olmak değil,belirli kitleye yönelmek istiyorum.Oyun kanalları onlar kadar tutmuyor haklısın fakat oyun oynayan tayfada da çok kişi var.
Oyun zevkine göre belli bir türün oyunlarını seç, zaten türü sevdiğin için işini güzel yaparsın ve belli bir kitlen oluşur.

Ne popülerse onu yapman ve ilk yapman gerekiyor. 2013 civarı minecraft popülerdi, bu aralar battle royale oyunları popüler galiba, bir sonraki büyük dalgayı yakalaman lazım. Tutup da minecraft çekersen şimdi kimse izlemez.

Ne popülerse onu yapman ve ilk yapman gerekiyor. 2013 civarı minecraft popülerdi, bu aralar battle royale oyunları popüler galiba, bir sonraki büyük dalgayı yakalaman lazım. Tutup da minecraft çekersen şimdi kimse izlemez.
Kimse izlemez demek biraz yanlış,2 yıl önce başlayıp şu an 300k aboneye sahip kanallar biliyorum.Aynı zamanda haklısın da.Videosunu çekmek istediğim oyunlar arasında Minecraft da var,onun dışında Valorant gibi şu an popüler oyunların da videosunu çekmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı