Youtuber'ların çoğu Rapçiden fazla dinlenmesi

Demek ki daha iyi yapıyorlar siz onları dinleyin isteyen istediğini dinler kardeşim.
Daha iyi yapmıyorlar sadece 12 yaşındaki çocuklar ve arabasına ses sistemi koyup bunu dinleyen insanlar fazla. Şimdi bana açıkla. "çÜnKü GöZlErİn ElA yArDıM eT" Bu sözler mi anlamlı yoksa Contra'nın "Çünkü fikir üret isterdi fikri hür olsaydı eğer senin peder" sözü mü anlamlı?

Youtuber isen orada kalmalısın. İstediği başarı ve saygıyı kazanmak adına müziğe hayatlarını adamış insanların bir kaç günde ulaşamadığı başarıya Youtuber'ların sadece bir kaç saatte ulaşıp yakalaması ve onların adlarının öne çıkması, bu işe hayatlarını adayanlara saygısızlıktır. Ben böyle düşünüyorum.
Dinleyenler bizim insanımız.

Tavsiyem yeni rap şarkılar keşfetmeniz için Apple Music kullanmanız. Çok dinlenenlere bakarsanız yine saçma sapan rapler olabiliyor fakat Apple'ın kendi hazırladığı listede gerçekten güzel rapler bulabiliyorsunuz.

Ya bir de ben nedense hiç şu yeni rapçilere alışamadım ya da sözlerinde anlam bulundurmayan, kliplerinde sadece kız oynatılan diyeyim. Ben çok iyi hatırlıyorum benim küçüklugum hep ceza, sagopa, norm ender gibi sanatçılarla geçti, ya da 50 cent, wiz khalifa falan. Abime beni bu şarkılarla büyütüp ilgilendiği için ayrı olarak teşekkür ederim tekrar kendisine. Bir de sadece rap değil de genel olarak bakarsak irem in hayalet sevgilim şarkısı bana hala şu anki çoğu şarkıdan güzel geliyor.

Benim için Türkçe Rap ve İngilizce Rap'teki en sevdiğim sanatçılar;
(Bir çok farklı sanatçı dinliyorum bunlar en sevdiklerim.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bana göre birisinin sanatçı olması için kendi sanat dalını en iyi şekilde yapmalıdır. Hadise'nin şarkıları bence çok kötü. Mesela micheal jackson kendi dalının en iyilerindendir ve mükemmel bir sanatçıdır. (Bence)

Günümüzde öyle bir sanatçıyı sadece ismiyle bilen ya da unutan çok büyük bir grup var Türkiye'de:/

Günümüzde millet sözleri veya anlamı için rap dinlemiyor bence. Ritminden dolayı onlar daha çok dinlenmiştir. Ayrıca kitle olarak kısa sürede iyi bir sayıya ulaştıkları için dinletmesi zor olmuyor. Yani sayılarda anlam aramaya çalışma. Kulağa hoş gelen dinleniyor demek ki. Ayrıca Reynmen'in Younow zamanını bilirim, 100 izlenmiyordu şimdi nerelere geldi adam. 10 yıllık rapçi değil diye kötü denmemeli. Bazı parçaları bana da hoş geliyor.

Şahsen çok şükür henüz hiçbirini dinlemedim( başkalarının dinlediklerinin - yanlarından geçerken kulağıma çalınması olayları saymıyorum ). Şahsen kimsenin zevkine karışmam, kişi beğenip dinleyebilir bu beni alakadar etmez yalnız benim fikrimi soracak olursanız, hiçbiri ne sanatçı ne de herhangi bir dalda uzmanlaşmış müzisyenlerdir. Alayı belli bir miktar para ile doğru yerlere reklam vererek boş boş popilik yapan, gerçek sanatçı olmaktan ve eser yaratmaktan uzak olan kişilerdir. Dünyalara sahip olsalar bile gözümdeki değerleri aynada gördüğümden yukarıda değildir. İstediğiniz kadar linç edin, hiç tartışmaya giremem kimse ile, doğruları yazdım ister beğenin ister beğenmeyin. Nice hak edenler sürünürken nice boşlar para havuzunda ve ilişki partilerinde cirit atıyor.

Şahsen çok şükür henüz hiçbirini dinlemedim( başkalarının dinlediklerinin - yanlarından geçerken kulağıma çalınması olayları saymıyorum ). Şahsen kimsenin zevkine karışmam, kişi beğenip dinleyebilir bu beni alakadar etmez yalnız benim fikrimi soracak olursanız, hiçbiri ne sanatçı ne de herhangi bir dalda uzmanlaşmış müzisyenlerdir. Alayı belli bir miktar para ile doğru yerlere reklam vererek boş boş popilik yapan, gerçek sanatçı olmaktan ve eser yaratmaktan uzak olan kişilerdir. Dünyalara sahip olsalar bile gözümdeki değerleri aynada gördüğümden yukarıda değildir. İstediğiniz kadar linç edin, hiç tartışmaya giremem kimse ile, doğruları yazdım ister beğenin ister beğenmeyin. Nice hak edenler sürünürken nice boşlar para havuzunda ve ilişki partilerinde cirit atıyor.
Fanboy gibi gözükmek istemem ama Şanışer'i araştırmanızı tavsiye ederim. Söyledikleriniz tamamen tam tersi olan bir sanatçı. Allame ve Defkhan'a da bakabilirsiniz.

Bizim RAP sanatçıları kendi reklamını yapmayı bilmiyorlar. Ben belirttiğiniz sanatçıların bazılarını sokak serserisi gibi Twitter vb. yerlerden kavga ederken duyuyorum. Adamların müzik yaptığını bile bilmeden, bu insanları böyle tanıyorum. Sanatçıların kişiliklerini pek önemsemem. Ama büyük topluluğa hitap eden kişilerin, kişisel kavgalarını takipçilerine taşımasından haz etmiyorum. Özellikle bunlar takipçilerini kullanıp, etrafa saldırmaya çalışıyorlar.

Geri
Yukarı