Youtuber'ların çoğu Rapçiden fazla dinlenmesi

Çok garip ve üzüldüğüm bir durum. Şaka gibi ya. Bu gibi 2 vatandaş nasıl defkhan ve allame gibilerinden fazla dinlenebilir? Tamam daha eğlenceli ve hareketli şarkı yapabilirler ama olmaması gereken bir durum bence bu. YouTuber olarak önceden tanındıkları için dinlendikleri kesin zaten, öyle bir şey olmasa Instagram'daki rap sayfalarının altında yeni şarkım çıktı bakar mısınız diye gezerlerdi :D.

Eki Görüntüle 603270Eki Görüntüle 603271Eki Görüntüle 603272Eki Görüntüle 603273Eki Görüntüle 603277

Türkiye'de rap eskisi gibi değil çünkü artık. Insanlar altında bir anlam olmasa da kulağa iyi geleni seçiyor, sanırım şarkıyı dinlerken anlam cikarmalarinda biraz sorun var. Baktigin zaman da herkes ezel, ben fero, şehinşah falan dinliyor, tabii genele söylüyorum arada vardır benim gibi dinlemeyen. Yani şu anki gençler in çoğunluğu için artık rap esrar, küvet falan olmuş. Kotü olan birseyi ya linclemeyi ya da linçleneni savunmayı tercih ediyorlar maalesef, çoğunluk ne derse o. Ki ben sanmam dinleyenlerin hepsinin sevdiği için dinlediğini.

Rap yapmak için rapçi olmak gerekir, bunlar daha sanatçı bile değilken bu işe atılıyorlar, autotune kullanıyorlar zaten %80 ihtimalle (kullanmalarına bir şey demiyorum ama her şeyin bir dozu vardır.) ve piyasa iyice batmaya başlıyor. İnsanların aklına rap dediğin zaman bu tarz Youtuberlar gelmemesi lazım. Rap dinlemeye yeni başlayan insanların rapper tabiri takınan bu kişileri dinlemesi, ve rap dinlediğini sanmaları rap piyasası için çok kötü bir şey bence. Artık old school ne bilmiyor bile çoğu kişi. Üstelik sadece müzikaliteye bakarak kalite yorumu yapanlar var bir de, müzikalite de önemli fakat bilmiyorlar ki rapte asıl önemli olan lirikalite, flow vs.. Benim diyeceklerim bu kadar.
Old School'u yansıtan Rapçi doğru düzgün kalmadı maalesef piyasada. Ceza bile zamanında sürekli Rap'i savunup Rap'e laf ettirmeyen bir adamken, saçma sapan +18 sözler ile milyonlar dinlenen Ben Fero ile feat yapıyor.

Çok garip ve üzüldüğüm bir durum. Şaka gibi ya. Bu gibi 2 vatandaş nasıl Defkhan ve Allame gibilerinden fazla dinlenebilir? Tamam daha eğlenceli ve hareketli şarkı yapabilirler ama olmaması gereken bir durum bence bu. YouTuber olarak önceden tanındıkları için dinlendikleri kesin zaten, öyle bir şey olmasa Instagram'daki rap sayfalarının altında yeni şarkım çıktı bakar mısınız diye gezerlerdi :D

Herkesin müzik zevki aynı olacak diye bir şey yok. Ben Defkhan ve Allame dinlemem. Bana hitap etmiyor. Ama Reynmen'in bazı şarkılarını dinlerim, bana daha dinlenesi geliyor. Sen onu dinlersin ben bir başkasını, burada olağan dışı bir şey yok.

Yeni yetme rapper başlangıç paketi:
Bere: Badboy gibi gözükmek için olmazsa olmaz.
Kolye, bileklik: Aynı şekilde.
Uzun sweat üzerine kısa siyah ceket.
%85-90 Autotune
Cinsellik içeren klipler.
Saçma sapan tiktok dansları.
Değişmeyen müzik ve tekrar eden saçma sözler.
Tebrikler dostum, artık bu işe yıllarını verenlerden daha fazla dinleneceksin.
Piyasa özeti maalesef bu.

Rap yapmak için rapçi olmak gerekir, bunlar daha sanatçı bile değilken bu işe atılıyorlar, autotune kullanıyorlar zaten %80 ihtimalle (kullanmalarına bir şey demiyorum ama her şeyin bir dozu vardır.) ve piyasa iyice batmaya başlıyor. İnsanların aklına rap dediğin zaman bu tarz YouTuber'lar gelmemesi lazım. Rap dinlemeye yeni başlayan insanların rapper tabiri takınan bu kişileri dinlemesi, ve rap dinlediğini sanmaları rap piyasası için çok kötü bir şey bence. Artık old school ne bilmiyor bile çoğu kişi. Üstelik sadece müzikaliteye bakarak kalite yorumu yapanlar var bir de, müzikalite de önemli fakat bilmiyorlar ki rapte asıl önemli olan lirikalite, Flow vs. Benim diyeceklerim bu kadar.

Ülkemizde çoğunluk kısım killa hakan ı gluk gluk diye dalga konusu yapmış fakat şarkıyı bile dinlememisti çoğu, ayrıca adamın geçmişte neler yaptığına da.

Şu videoya bakar mısınız ? :D 0:30

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ülkemizde çoğunluk kısım killa hakan ı gluk gluk diye dalga konusu yapmış fakat şarkıyı bile dinlememisti çoğu, ayrıca adamın geçmişte neler yaptığına da.
Evet ne yazık ki orası öyle, adam piyasadaki çoğu rapçiden çok daha tecrübeli, fakat tek bir sözü ile onu hayatında ilk defa dinleyen kişiler tarafından adı karalanıyor.

Şu videoya bakar mısınız ? :D 0:30

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben Fero Hio-Hop dünyasının yüz karalarından biridir. Oradaki kızlarda popüler kültürün kölesi olmuş gereksiz varlıklardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı