YouTube'un saçma topluluk kuralları

Makaleler
10
Daha fazla  
2010'dan beri sürekli kullandığım bir sitedir YouTube. Fakat son 4-5 aydır saçma sapan bir durum yaşıyorum. 2022 sonlarında sanırım topluluk kurallarıyla alakalı bazı değişikliklere gitmişler. Artık yapılan bazı yorumlar kurallar aykırıysa ceza veya uyarı almamıza neden oluyormuş. Fakat bu YouTube'un sistemine tamamen aykırı bir şey. Yorumum zaten yanlışsa kanal sahibi tarafından silinip kaldırılabiliyor ve o kanaldan engellenebiliyor ama genel olarak bütün YouTube'u ilgilendiren hiçbir şey yok ki.

Forum sitesi mantığıyla cezalar veriyorlar. 1 günlük ceza aldım kaç kere bu aylar içinde ya da yerli yersiz uyarılar alıyorum ama ne herhangi bir dilde küfür ediyorum ne de başka benzer bir şey yapıyorum. Siber zorbalıkla suçluyor YouTube beni alakasız bir şekilde. Bunu yaşayan var mı başka? Yoksa bir hatadan dolayı mı kaynaklanıyor? Geri bildirim yapsam düzelir mi diye düşünmeye başladım.

Ortada hiçbir şey yokken durup dururken YouTube'dan yaptığım yorumlarla alakalı uyarılar alıyorum ve hatta kanalın kapanacağıyla alakalı tehdit bile ediyor beni resmen. Neyin kafasını yaşıyor bu YouTube bilgisi olan var mı bu konuyla alakalı? Aşırı sinir bozucu olmaya başladı. Hangi yorumlardan kaynaklı olduğunu da belirtse ona göre anlayacağım ama o da yok kafasına göre yapıyor bunu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı