Ysk sandık kurulu üyeliği nasıl iptal ettirilir?

ege2908

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hızlıca konuya gireyim. 4 Mart'ta bana seçim için sandık görevi geldi fakat ben o gün oy kullanıp şehir dışına çıkacağım. Bunu nasıl iptal ettirebiliriz. Baktığım göre gidilmezse para cezası veya hapis cezası yazıyor. Hani bunu iptal ettirmek için nereye gitmem lazım ve ne zamana kadar iptal ettirebiliyoruz? Son dakika işim çıktığı için iptal ettirmem gerekiyor. Bilen birisi yardımcı olsun.

Bulunduğunuz ilçenin İlçe Seçim Kuruluna gidip bilgi alabilirsiniz. Ben gittiğimde(İstanbul/Kağıthane) gelmek zorundu değil dediler. Ama ilçeden ilçeye göre değişebilir. Gidip bilgi almanızda fayda var.

Bulunduğunuz ilçenin İlçe Seçim Kuruluna gidip bilgi alabilirsiniz. Ben gittiğimde(İstanbul/Kağıthane) gelmek zorundu değil dediler. Ama ilçeden ilçeye göre değişebilir. Gidip bilgi almanızda fayda var.

Dediğiniz gibiymiş. Gittim bugün gelmek zorunlu değil fakat gelirseniz para alırsınız dediler. Ben de zorunlu sanmıştım. Teşekkürler yardımınız için.

Bende seçmen üye seçilmişim. Aradığım birkaç gün önce ilçe seçim kurulunu "gelmek zorunlu değil yaptırımı yok" dediler. Bende o yüzden oy kullanıp gelicem yarın ama kafamda yinede soru işareti kaldı sitelerde hapis/para cezası yazdığı için

Dosya Ekleri

• seçim.png
    seçim.png
    14,2 KB · Görüntüleme: 13
Sadece sandık başkanı ve memur üyede zorunluluk var arkadaşlar, diğer üyeler istediği gibi takılabilir.

Şu yazı bile içimi rahatlattı teşekkür ederim. Ailem avukata sormuş avukatlar cezası var demiş. 10 gündür "araştır hapse girersin" tarzı şeyler söyleyip kafamın etini yediler. Arayıp bilgi aldığım halde hala güvenmiyorlar. İnşallah bir şey olmaz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı