YTÜ bilgisayar mühendisliği nasıldır?

Muafiyet sınavında konuş gibi bir sınav var mı?
Hayır, önce yazılı sınava giriyorsunuz. Ben grammar ağırlıklı olur sanmıştım ama kelime bilgisini ölçen bir sınav. Düşündüğüm kadar kolay çıkmamıştı hatta ama bi' şekilde hallettim. İkinci turda da Writing + Listening var. Verilen konulardan birini seçip kompozisyon yazıyorsunuz, listening de klasik listening sınavıydı çok bir olayı yok.

Hocam okul dışındaki zamanlarda neler yapıyorsunuz? Yani bir proje vs yapıyor musunuz?

Henüz pek bir şey yapmadım ama ödevler falan oluyor onları yapıyorum. Okul dışını genelde kendime ayırarak geçiriyorum.

Bizde Python öğretiyorlar ya, ben de C göreceğiz diye bir söylenti duymuştum başlarda, yanlış çıktı. C olsa dinlerdim ama Python olduğu için derslere girip sesini kısıyorum :D

Bizde ders online değil zaten fakültede giriyoruz. Sen hangi bölümdesin, bilgisayar bilimlerine giriş dersini aldığına emin misin?

Bizde ders online değil zaten fakültede giriyoruz. Sen hangi bölümdesin, bilgisayar bilimlerine giriş dersini aldığına emin misin?
Endüstri Müh.

1670665051629.png

Senin bölüm direkt bilgisayar müh. olduğundan dolayı bu dersi fakültede vermeleri normal, bizde online ne yazık ki.

Geri
Yukarı