YTÜ bilgisayar mühendisliği nasıldır?

Tanıtım günlerine gittiğimde sormuştum. Aldığın derslerin toplamında minimum %30 İngilizceyi sağayamazsan mezun olamadığını söylediler. Hocaya göre değişiyormuş hangi dilde açacağı. Seçerek %30’dan fazlasını İngilizce alabiliyormuşsun.

Tanıtım günlerine gittiğimde sormuştum. Aldığın derslerin toplamında minimum %30 İngilizceyi sağayamazsan mezun olamadığını söylediler. Hocaya göre değişiyormuş hangi dilde açacağı. Seçerek %30'dan fazlasını İngilizce alabiliyormuşsun.

Ben YTÜden mezun olduktan sonra İngiltere de yazılımcı olarak çalışmak istiyorum iyi bir üniversiteden mezun olursam iş bulma ihtimalim daha mı fazla?

Orasını tam olarak bilemeyeceğim açıkçası. Ancaj iyi bir üniversite kariyerine başlarken sana katkı sağlar gibi düşünüyorum. İş tabii kendini geliştirmekte bitiyordur. Ben bu sene sınava girdim ve tercihlerime de ekledim Yıldız Bilgisayar Mühendisliğini. Tercih sonuçlarını bekliyorum şu an. Yıldız’ın bu konuda ne kadar avantaj sağlayacağını henüz bilmiyorum yani.

Orasını tam olarak bilemeyeceğim açıkçası. Ancaj iyi bir üniversite kariyerine başlarken sana katkı sağlar gibi düşünüyorum. İş tabii kendini geliştirmekte bitiyordur. Ben bu sene sınava girdim ve tercihlerime de ekledim Yıldız Bilgisayar Mühendisliğini. Tercih sonuçlarını bekliyorum şu an. Yıldız’ın bu konuda ne kadar avantaj sağlayacağını henüz bilmiyorum yani.
YTÜ gayet prestijli bir üniversitedir. Eğer puan ve sıralamanız tutuyorsa bölüme gerçekten tebrik ederim. Ama unutmayın ki okulda öğrendiklerinizin dışında kendinizi ne kadar geliştirirseniz iş fırsatları o kadar geniş olur

YTÜ gayet prestijli bir üniversitedir. Eğer puan ve sıralamanız tutuyorsa bölüme gerçekten tebrik ederim. Ama unutmayın ki okulda öğrendiklerinizin dışında kendinizi ne kadar geliştirirseniz iş fırsatları o kadar geniş olur

Neredeyse garanti şekilde tutuyor diyebilirim. Bilgisayar Mühendisliği bölümleri arasından girebilirim gibi gözüken üniversiteler arasından en iyi bu geldi. Galatasaray ve Bahçeşehir Üniversitelerinin hem kampüs olanakları hem de profesör sayısının az olması beni biraz itti. Yeditepe Üniversitesi güzel gibiydi. Yemek, yurt ve harçlık bursu veriyor. Profesör sayısı da diğerlerinden biraz daha fazla ancak hem yeri kötü hem de tam burslu ile ücretli bölümler arası sıralama farkı uçurum gibi. Yıldız ondan gitmek istediğim yer oldu. Uzun uzun yazdım belki seneye görüp fikir alan olur. Teşekkürler ayrıca 😄

Neredeyse garanti şekilde tutuyor diyebilirim. Bilgisayar Mühendisliği bölümleri arasından girebilirim gibi gözüken üniversiteler arasından en iyi bu geldi. Galatasaray ve Bahçeşehir Üniversitelerinin hem kampüs olanakları hem de profesör sayısının az olması beni biraz itti. Yeditepe Üniversitesi güzel gibiydi. Yemek, yurt ve harçlık bursu veriyor. Profesör sayısı da diğerlerinden biraz daha fazla ancak hem yeri kötü hem de tam burslu ile ücretli bölümler arası sıralama farkı uçurum gibi. Yıldız ondan gitmek istediğim yer oldu. Uzun uzun yazdım belki seneye görüp fikir alan olur. Teşekkürler ayrıca 😄
Rica ederim. Başarıların daim olsun dostum Allah yolunu açık etsin

Ben YTÜden mezun olduktan sonra İngiltere de yazılımcı olarak çalışmak istiyorum iyi bir üniversiteden mezun olursam iş bulma ihtimalim daha mı fazla?
Avrupa bu tarz kalifiye insanları tabiki ister. Orada bir şirket bulursan gitmen çok kolay olurdu. Fakat şu son zamanlarda ülkemizde ki mülteci topluluğu yüzünden turist vizelerimiz bile onaylanmıyor. Ama tabi kalifiye biri olacağın için gitmen daha kolay.

Öncelikle tercihleriniz hayırlı olsun umarım neresi olursa olsun mutlu olacağınız bir yer gelir. Sadece belirtmek istediğim profesör sayısına lütfen takılma. Ben de tercih yaparken kriter olarak düşünmüştüm fakat emin ol ki asistanların ders anlatımı bile profesörlerin bir çoğundan çok daha iyidir, çünkü profesörler genellikle dersi slaytlardan okuyup geçeyim de araştırmaya vakit kalsın kafasında olabiliyorlar. Neyse bu çok da önemli değil, çünkü asıl olay özellikle bizim bölümde tamamen bireysel çalışmana bağlı. Okulun Erasmus veya kampüs olanaklarına bakman çok daha iyi olacaktır. Daha köklü olan okulu yazman da çevrenin iyileşmesi açısından faydana olacaktır, etrafında biraz daha vizyon sahibi arkadaşlarının olması kesinlikle akademisyenin mevkisinden çok daha önemli bana göre. Introduction to Python gibi giriş seviye online dersler alman okuldaki işini fazlasıyla kolaylaştırır ek bir tavsiye vermek gerekirse. Bol şans.

Yeni konular

Geri
Yukarı