YTÜ bilgisayar mühendisliği nasıldır?

Öncelikle tercihleriniz hayırlı olsun umarım neresi olursa olsun mutlu olacağınız bir yer gelir. Sadece belirtmek istediğim profesör sayısına lütfen takılma. Ben de tercih yaparken kriter olarak düşünmüştüm fakat emin ol ki asistanların ders anlatımı bile profesörlerin bir çoğundan çok daha iyidir, çünkü profesörler genellikle dersi slaytlardan okuyup geçeyim de araştırmaya vakit kalsın kafasında olabiliyorlar. Neyse bu çok da önemli değil, çünkü asıl olay özellikle bizim bölümde tamamen bireysel çalışmana bağlı. Okulun Erasmus veya kampüs olanaklarına bakman çok daha iyi olacaktır. Daha köklü olan okulu yazman da çevrenin iyileşmesi açısından faydana olacaktır, etrafında biraz daha vizyon sahibi arkadaşlarının olması kesinlikle akademisyenin mevkisinden çok daha önemli bana göre. Introduction to Python gibi giriş seviye online dersler alman okuldaki işini fazlasıyla kolaylaştırır ek bir tavsiye vermek gerekirse. Bol şans.

Yıldız’ın kendi sosyal medya hesaplarından paylaştığına göre Erasmus programlarına en çok öğrenci gönderen üniversite Yıldız’mış. Profesör sayısına takılmamın eğitim kalitesinin yanında üniversite kalitesini de göstermesi bence. O üniversiteyi tercih eden profesör sayısının fazlalığı mantığındayım bir nebze. Ayrıca aramı iyi tuttuğum bir profesör olursa kariyerim/eğitimimin devamı için referans olması gibi şeyleri de düşündüm. Kampüs olarak da büyük baya. Kulüpleri falan da aktifmiş çok. Bunları da göz önünde bulundurdum. İyi dileklerin için teşekkürler.

Yıldız'ın kendi sosyal medya hesaplarından paylaştığına göre Erasmus programlarına en çok öğrenci gönderen üniversite Yıldız'mış. Profesör sayısına takılmamın eğitim kalitesinin yanında üniversite kalitesini de göstermesi bence. O üniversiteyi tercih eden profesör sayısının fazlalığı mantığındayım bir nebze. Ayrıca aramı iyi tuttuğum bir profesör olursa kariyerim/eğitimimin devamı için referans olması gibi şeyleri de düşündüm. Kampüs olarak da büyük bayağı. Kulüpleri falan da aktifmiş çok. Bunları da göz önünde bulundurdum. İyi dileklerin için teşekkürler.

Hocam bir şey soracağım. Hangi liseden mezunsunuz eğer söylemek istemiyorsanız LGS 2022 de o lisenin kaç puan ve kaç yüzdelik ile aldığını yazabilir misiniz?

Hocam bir şey soracağım. Hangi liseden mezunsunuz eğer söylemek istemiyorsanız LGS 2022 de o lisenin kaç puan ve kaç yüzdelik ile aldığını yazabilir misiniz?
@oeufeggei

Yıldız'ın kendi sosyal medya hesaplarından paylaştığına göre Erasmus programlarına en çok öğrenci gönderen üniversite Yıldız'mış. Profesör sayısına takılmamın eğitim kalitesinin yanında üniversite kalitesini de göstermesi bence. O üniversiteyi tercih eden profesör sayısının fazlalığı mantığındayım bir nebze. Ayrıca aramı iyi tuttuğum bir profesör olursa kariyerim/eğitimimin devamı için referans olması gibi şeyleri de düşündüm. Kampüs olarak da büyük bayağı. Kulüpleri falan da aktifmiş çok. Bunları da göz önünde bulundurdum. İyi dileklerin için teşekkürler.

Hocam?

Son düzenleme:

@oeufeggei

Hocam?

Lisemi doğrudan söylemeyeyim de ben girdiğimde 0.50 civarı bir dilimle almıştı. Bu sene 0.30 civarı almış.

Puan sorduğunu fark etmemişim benim puanım 440-445 arası bir şeydi ancak bizim sınav ilk LGS sınavıydı. Puanlar ve dilimler önceki senelerden farklıydı.

Helal olsun hocam sizce üniversiteyi kazanmada okulun yüzde kaç önemi var?

Ya iyi bir okulun elbette sana kattıkları olacaktır. Fakat hocaların iyiyse ve arkadaşlarında da çalışanlar çoksa bence bu fark minimuma iner. Bizim okulun avantajı okul kursunun çok iyi olmasıydı. 12. sınıflar için olan okul kursuna çok önem veriliyordu. Okuldan başka bir yere gitmediğimiz için zaman kazanıyorduk ve yorulmuyorduk. Ama beni en çok ileri iten çevremdeki insanlara yetişme hırsıydı. Rekabet ortamı, çevrendekilerin de çalışmasının oluşturduğu bir şey. Bence en çok önemli olan şeylerden.

Ya iyi bir okulun elbette sana kattıkları olacaktır. Fakat hocaların iyiyse ve arkadaşlarında da çalışanlar çoksa bence bu fark minimuma iner. Bizim okulun avantajı okul kursunun çok iyi olmasıydı. 12. sınıflar için olan okul kursuna çok önem veriliyordu. Okuldan başka bir yere gitmediğimiz için zaman kazanıyorduk ve yorulmuyorduk. Ama beni en çok ileri iten çevremdeki insanlara yetişme hırsıydı. Rekabet ortamı, çevrendekilerin de çalışmasının oluşturduğu bir şey. Bence en çok önemli olan şeylerden.

Yani olayın yüzde 99'u öğrencinin kendisinde bitiyor yani?

Yani olayın yüzde 99'u öğrencinin kendisinde bitiyor yani?

Yani evet. Senin çalışma hırsın varsa her türlü potansiyelini başarırsın. İster Youtube’den konu dinlersin istersen dersine odaklanırsın veya dershaneye gidersin. Tonla yol var önünde. Çalışan kazanıyor sonuçta. İyi liseyi kazanmak tek başına yetmiyor sonuçta.

Yani evet. Senin çalışma hırsın varsa her türlü potansiyelini başarırsın. İster YouTube'dan konu dinlersin istersen dersine odaklanırsın veya dershaneye gidersin. Tonla yol var önünde. Çalışan kazanıyor sonuçta. İyi liseyi kazanmak tek başına yetmiyor sonuçta.

Hocam şöyle söyleyeyim ben bu sene OBP 94.60 olan bir liseye gittim YTÜ bilgisayar mühendisliği kazananlara baktığımda hep fen liselerinden veya çok nitelikli Anadolu liselerinden mezunlar hiç OBP ile alan liseden kimse kazanamamış

Hocam şöyle söyleyeyim ben bu sene OBP 94.60 olan bir liseye gittim YTÜ bilgisayar mühendisliği kazananlara baktığımda hep fen liselerinden veya çok nitelikli Anadolu liselerinden mezunlar hiç OBP ile alan liseden kimse kazanamamış
@oeufeggei

Son düzenleme:

@oeufeggei

Ekstradan etiketlemene gerek yok her an müsait değilim ama müsait olunca bildirimleri kontrol ediyorum. Ben de iyi bir fen lisesinden mezunum ama iyi lise sana artı getirse de bu artılar normal lisedeki bir insanın kendi kazanabileceği artılar diye düşünüyorum. Hırslıysan, düzgün şekilde çalışıyorsan yaparsın yani. Olay bu kadar basit.

Ekstradan etiketlemene gerek yok her an müsait değilim ama müsait olunca bildirimleri kontrol ediyorum. Ben de iyi bir fen lisesinden mezunum ama iyi lise sana artı getirse de bu artılar normal lisedeki bir insanın kendi kazanabileceği artılar diye düşünüyorum. Hırslıysan, düzgün şekilde çalışıyorsan yaparsın yani. Olay bu kadar basit.

Hocam sonuçlar açıklanınca yazabilir misiniz kazanabildiniz mi diye?

Yeni konular

Geri
Yukarı