YTÜ bilgisayar mühendisliği nasıldır?

yurt dışında yazılımcı olarak çalışmak için Türkiye'de okuduğumuz üniversitenin bir önemi var mı iş bulma açısından?
Bu sorularının cevaplarını YouTube da aratsan senin için daha faydalı olur. Hem sektörden birçok insandan görüş alırsın, hem de aynı konuda 100 farklı alana sapmamış olursun. Merakını anlayabiliyorum ama okuduysan dediğim gibi her adımını ve her detayı birinden açıklamasını bekleyerek 1 adım ileriye gidemezsin. Elinin altında internet var ve sayısız kaynak var. Onaylı güvenilir kaynaklardan araştırmana başla ve farklı açılardan yaklaşımları dinle, her soruya cevabını bulursun.

Ne mezun oldum ne yurt dışına çalışmaya çıktım. Bilen başka birisine sorman lazım yani. Mutlaka vardır da aşırı da değildir herhalde.

Merhaba hocam YTÜ bilgisayar mühendisliği mezunlarının hangi şirketlerde çalıştığını nereden bulabilirim veya siz biliyor musunuz?

Şimdi buldum hocam okulun SSS bölümünde yazıyor.

Bilmiyorum ancak mezunlar derneğine ulaşırsan sana bilgi verebilirler belki.

Mezunlar Apple Amazon Microsoft tarzı yerlerde çalışıyorlarmış bir kısmı.

Bu arada yazdığımız mesajı nasıl sileceğimizi biliyor musunuz?

Ne rahatsızlığı ne demek. Benim kastım rahatsızlık değil yanlış anlama sakın.

Anladım hocam ama ben de şöyle bir okuyunca ne kadar saçma soru sorduğumu anladım.

Ne rahatsızlığı ne demek. Benim kastım rahatsızlık değil yanlış anlama sakın.

Yani anladım deyince yanlış anlamadım ama demek istediğinizi anladım demek istedim.

Anladım hocam ama ben de şöyle bir okuyunca ne kadar saçma soru sorduğumu anladım.

Yani anladım deyince yanlış anlamadım ama demek istediğinizi anladım demek istedim.

Saçma diye düşünme. Tecrübe edinmiş oldun. Başkasıyla konuşurken daha dikkat edersin sorularını seçersin. Karşındakiyle daha sağlıklı ve verimli iletişimin olur.

Geri
Yukarı