Yük altında 80 derece normal midir?

Termal macun yenilemelisiniz, kasada yuva varsa fan ekleyebilirsiniz, kasanın, güç kaynağının, ekran kartının ve işlemci soğutucusunun toz temizliğini yılda 2 kere yapmalısınız, sistemde zararlı yazılım (virüs) bulundurmamalısınız. Termal macun için bütçeniz nedir ?
70 liraya kadar çıkabilirim, bilgisayarda her hangi bir crack oyun, program bulunmuyor ve o tarz olayların gerçekleşmesini sağlayan sitelere pek girmiyorum, virüs yok yani. Temizliği 3 4 ayda bir yapıyoruz.

Teşekkürler, hangi termal macunu kullanmamı önerirsiniz?

Arctic Cooling MX-4
Sistemi 4 sene önce toplarken almıştım bu macunu. Hala satılıyor olduğunu bilmek güzel.
O zamanlar çok araştırmıştım. Gerek termal iletkenlik değerleri olsun, gerek kolay sürülebilmesi olsun. Gerekse fiyatı olsun.
Bulamazsan MX-2 de olur ama 4'ü tavsiye ederim. Hatırladığım kadarıyla değerleri ve akışkanlığı daha iyiydi.

Bir de, işlemci macununu şu şekilde ve yönde sürmenizi tavsiye ederim:

termal.jpeg

Zira altındaki çekirdek yerleşimi şu şekildedir:

i53570.jpg

Nasıl sürüldüğünün önemi yok zaten soğutucuyu bastırınca eşitleniyor her yeri.

Bu yöntem, işlemcideki İHS'nin içbükey olma ihtimalinden doğan, ve soğutucunun uyguladığı yetersiz/dengesiz basınçtan doğan olası sorunları giderir.
Macunun nasıl sürüldüğünün az da olsa önemi var.

Direk işlemci soğutucu alman daha mantıklı.
Dark Freezer X90 Intel/AMD İşlemci Soğutucu (DKCCX90) Fan
Kasanda fan yuvası var mı ? Artan bütçe ile kasana fan alabilirsin.

Yalnız soğutucu oldukça güzelmiş. Tam bir fiyat performans ürününe benziyor.

i5 4590'ın TDP'si 84 W, bu soğutucu 95 W'a kadar soğutuyor. Ayrıca boruların doğrudan teması var. Ayrıca fanı hidrolik rulmanlı. Ve en önemlisi, boyutu oldukça ufak.

Tek bir sıkıntı, görselde "tırnaklı montaj" elemanı görülüyor. Eğer vidalı montaj parçaları da varsa havada kapılmalı.

Resimlerdeki bağlantı parçası AMD soketle uyumlu olan en aşttaki fotoğrafta İntel soketler için uyumlu olan 4 adet vida ve plastik daire kelepçeyi görebilirsiniz. Evet soğutucu çok iyi hem de fiyatı çok uygun

Doğru.
Alttaki yorumlarda da stok soğutucu ile arasında 25 derece fark olduğu ve sessiz çalıştığı söylemiş.

Ha bir de kendi macunuyla geliyor. O da iyiymiş. :)

Teşekkürler, soğutucu veya macunu kısa süre sonra alıp deniycem, dün sabah Zula gibi basit bir oyun'un en düşük grafik ayarlarında 97 derece gördü kart, iş ciddi.

Dostlar, bir şey daha ilgimi çekti sıcaklık konusunda.
Küçük ekranda oyun oynarken 80-85 derece arasında gezen ekran kartı sıcaklığında saatlerce oynadım, sorun çıkmadı.
Tam ekrana aldım, 30 dakika falan geçtikten sonra görüntü kesildi.
Sıcaklıklar yine aynı aralıklardaydı.
Dediklerinizi kısa süre içinde yapıcam fakat bu sorunda dikkatimi çekti, açıklayabilir misiniz/açıklanabilir mi?
@clia @FurkanEmir41

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı