"Yüklü ses çıkış aygıtı yok" hatası

lagavulin

Hectopat
Yaklaşık bir aydır bu sorunu yaşıyorum yazılımsal olarak neredeyse her şeyi yaptım fakat olmadı. Geçenlerde acaba oldu mu diye bilgisayarı açtığımda yine olmamıştı. Bilgisayarı kapattım sinirlenerek laptopu masanın üzerindeyken çok sert olmamak kaydıyla kaldırıp masaya vurdum. Enteresan bir şekilde bilgisayarı açtığımda ses geldi kontrol amaçlı bir iki video falan izledim. Tamam oldu düşüncesiyle masadan kalkıp başka yere oturdum. Laptopu da kucağıma aldım fakat ses yine gitti. O gün bugündür ses gelmiyor. Aygıt yöneticisinde ses kartını görmüyor ve kulaklık taktığımda da kulaklığı görmüyor bilgisayar.
Bilgisayarım ASUS X555LB işletim sistemi Windows 8.1 64 Bit. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

laptopun içini açtım fakat ses bölümü hdd ile tümleşik. Yanında hiç kablo falan da yok. Daha doğrusu hiç kablo yok ortada. Biraz kapalı bir tasarımı var. Yerinden çıkacak veya oturtacak bir jak falan da yok. Sanırım bir bilgisayarcıya götürmek lazım.

Yalnız şimdi baktım sistem aygıtlarında high definition audio denetleyicisi gözüküyor. Fakat ses ve video kısmında yok. Bunun nedeni ne olabilir ?
Buradan ses ve chipset sürücülerini 8.1 için yüklediniz mi?

yüklemiştim ama yine yükledim yine olmadı yapılacak birşey yok sanırım. Mcfee den dolayı olabilir mi bu problem acaba ? Çünkü daha önce mcafee den dolayı internet kesilmesi problemi yaşıyordum.

@lagavulin mcAfee'nin Windows ses servislerini durduracağını sanmıyorum, yine de görev yöneticisinden ya da Windows + R yaparak services.msc ile hizmetler kısmından ses servislerinin durmadığına bir göz atabilirsiniz, bilgisayarı fabrika ayarlarına getirmeyi deneyin temiz kurulum sonrası da aynı problem devam ederse sorunun yazılımsal olmadığından emin olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı