Çözüldü Yüksek boyutlu video mailden nasıl gönderilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hastar Sait

Picopat
Daha fazla  
Soru başlıktaki gibi toplamda 5 GB civarı video var bunları mail ile göndermem gerek. Drive ile yapılabildiğini duydum lakin beceremedim. Nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Çözüm
Soru başlıktaki gibi toplamda 5 GB civarı video var bunları mail ile göndermem gerek. Drive ile yapılabildiğini duydum lakin beceremedim. Nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Kendi gmailine bağlı Drive'a atacaksın videoyu. Sonra gönder tuşuna basıp linkini atacaksın. Linki kopyaladığın sayfada erişim ayarı var oradan linke sahip herkesin dosyaya erişmesini ayarlayabilirsin.

Kendi gmailine bağlı Drive'a atacaksın videoyu. Sonra gönder tuşuna basıp linkini atacaksın. Linki kopyaladığın sayfada erişim ayarı var oradan linke sahip herkesin dosyaya erişmesini ayarlayabilirsin.

Çözüm
Drive da klasör oluşturur sonra o klasörün içine yüklemek istediğin dosyayı sürükleyerek bırakırsın. Upload hızları download hızlarından çok daha düşük olduğu için bu bayağı zaman alabiir. Neyse yükleme bittikten sonra klasöre sağ tıklayıp "bağlantı al" dersiniz, aldığınız bağlantıyı maile kopyalayıp atarsın.

İlk önce videoyu arşivleyin. Yani .rar haline getirin. Sonra Chrome'dan Google Drive sekmesini açın. Arşivlediğiniz dosyayı sürükle bırak yapın.

Yükleme bitesiye kadar bekleyin. Sonra bağlantı adresini alın. Sağ tuşa tıklayın ve bağlantı alın. Linki karşı tarafa atın. Böylece çözülmüş olur.

Teşekkürler deneyeceğim.
Kafanızın takıldığı yer olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

İlk önce videoyu arşivleyin. Yani .rar haline getirin. Sonra Chrome'dan Google Drive sekmesini açın. Arşivlediğiniz dosyayı sürükle bırak yapın.

Yükleme bitesiye kadar bekleyin. Sonra bağlantı adresini alın. Sağ tuşa tıklayın ve bağlantı alın. Linki karşı tarafa atın. Böylece çözülmüş olur.

Kafanızın takıldığı yer olursa çekinmeden sorabilirsiniz.
Hocam bir sorum olucak. Videoları rar haline getirmek zorunda mıyım. Hepsini yeni bir klasöre atıp daha sonra drive a yüklesem sorun çıkar mı? Ayrıca rar olarak yüklesem karşıdaki macbook kullanıcısı indirirken ve rar dosyasını açarken sorun yaşar mı?

Hocam bir sorum olucak. Videoları rar haline getirmek zorunda mıyım? Hepsini yeni bir klasöre atıp daha sonra drive a yüklesem sorun çıkar mı? Ayrıca rar olarak yüklesem karşıdaki macbook kullanıcısı indirirken ve rar dosyasını açarken sorun yaşar mı?
Hayır, zorunda değilsiniz. Sadece daha rahat olur anlamında demek istedim. Sadece klasör olarak atmakta olur.

Şunu söylemek gerekirse, Macbook hatta Apple ürünlerini hiç kullanmadım. Bu konuda cevap veremiyorum.

Rar konusunda ise, kes yapıştır olayı yok. Sürükle bırak yapıyorsunuz ve rarın içinde kalıcı olarak duruyor. Sadece bunu demek istedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı