Yüksek CPU Kullanımı

eLzzem

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci: İ5-8400
Anakart: MSI z370 A-pro
RAM: G.Skill 3000Mhz (8x2)gb F43000C15S-8GVRB
Ekran kartı: MSI 1060 6 GB
Depolama: Samsung 960 (240 GB)

Özellikle PUBG oynarken CPU kullanımı %100'e ulaştığını görüyorum. Chrome'da gezinirken, YouTube'da video izlerken vb. %30-%35'i buluyor. Normal midir bu, yoksa bir yerde problem aramalı mıyım?

Başka bir konuda xmp açmama rağmen RAMler 2933 MHz çalışıyor, 3000 MHz olarak göremiyorum. 376341
376341

Test videolarını inceledim %40-50 arasını ve 65° geçmemiş o yüzden biraz kafama takıldı.100 vurması gayet normal yani. :)

RAM'ler normal, bir sorun yok. Fakat PUBG'de işlemcinin %100'ü görmesi garip geldi bana. Oynadığınız çözünürlük nedir? Grafik ayarlarınız nasıl? Belki grafik ayarlarını artırarak sorunu çözebilirsiniz.

Kenar yumuşatma ve doku orta kalanlar en düşükte oynuyorum, yükselterek fps düşürmek istemiyorum. :X Banada 100 vurması normal gibi gelmedi.

Kenar yumuşatma ve doku orta kalanlar en düşükte oynuyorum, yükselterek fps düşürmek istemiyorum. :X Banada 100 vurması normal gibi gelmedi.
Çözünürlük nedir? Bilgisayarınızı Malwarebytes ile tarayın. Küçük bir ihtimal ama mining virüsü vardır belki.

Aşağıdaki videoda en düşük ayarlara almasına rağmen %100'lük bir kullanım göremedim. Bence sende bir problem var gibi. Aklıma gelen 3 şeyi yazayım.
  1. MSI Afterburner sürümü en son sürüm mü? Belki programdan kaynaklı öyle gözüküyor olabilir.
  2. MSI Afterburner ile değerleri kontrol ettiğinde işlemci sıcaklığı en fazla kaç derece oluyor? Belki işlemci fanı tam oturmadıysa çok ısınıp performans düşüklüğüne sebebiyet veriyordur. Buda %100 işlemci kullanımına yol açabilir.(Gerçi böyle bir şey olsa bilgisayar kapanır gibi de geliyor. Emin değilim.)
  3. Arka planda işlemciye yük bindirebilecek herhangi bir uygulamanın açık olmadığından emin ol. Mümkünse gereksiz olan her şeyi kapat.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uygulama olarak Wallpaper var onuda kapatıyorum oyuna girerken. MSI Afterburner derece 75° -85° geçmiyor. CPU kullanımı %70-80 geçmiyor sadece oyunun harcadığını mı gösteriyor veya denetim masası fazlamı gösteriyor orasını bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı