i5 6402p %100 işlemci kullanımı

MonkeyDGarp

Hectopat
Bundan 3 gün önce GTX 1050 Ti modelini aldım. Bugün Apex Legends oynarken takılmalar oluyordu, ben de MSI Afterburner'den bir değerlere bakayim dedim. GPU kullanımı olması gerektiği gibi %100'iken CPU'da %100'dü. Sistemim şu şekilde:

GTX 1050 Ti
Intel Core I5 6402p
8 GB RAM 2133 MHz
1 TB HDD

Sorun nerede anlamıyorum, besleyememe olma ihtimali 0.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ilk önce işlemciyle alakası yok, endişelenme svchost virüsü. Senin PC'de var. 2 PC'de de başıma geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? Çözünürlüğünüz HD ise normal darboğaz olması.
1440x900p ama i5 6402p gibi bir işlemci Apex Legends'de %100 görmemesi lazım sorun birde görüp görmemesinde değil.Anlık takılmalar oluyor %100 olunca ne yapacağım?
Başka bir svchost.exe vakası mı geliyor :D

Bilgisayarınızı Malwarebytes ile taratın. İşlemciyi sömüren bir virüs olma ihtimali var yine de.
Orjinal virüs tarama programım var.Hiç birşey çıkmadı.

Çıkmaz, genellikle bilgisayarı crackli olanlarda olan bişey zaten. KMSpico arkaplanda veri çekiyor. O da svchost.exe'nin artmasını sağlıyor olabilir. Format atıp temiz bir Windows kurulumu öneririm.

Çıkmaz, genellikle bilgisayarı crackli olanlarda olan bişey zaten. KMSpico arkaplanda veri çekiyor. O da svchost.exe'nin artmasını sağlıyor olabilir. Format atıp temiz bir Windows kurulumu öneririm.
Bundan 1 hafta önce güvenilmeyen bir siteye girmiştim ordan bulaşmış olabilir mi?

Anlık takılmaların sebebi zaten işlemcinin %100 olmasından kaynaklı. Belki bir ihtimal RAM kaynaklı da olabilir ama bence işlemciden dolayı oluyor bu durum. Çözüm olarak oyunun grafik ayarlarını yükseltip ekran kartına binen yükü artırabilirsiniz. Eğer sorun işlemci kaynaklıysa bir nebzede olsa rahatlama olacaktır ama eğer RAM kaynaklıysa ki dediğim gibi sanmıyorum, o zaman RAM takviyesi yapmaktan başka çareniz yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı