Yüksek CPU Kullanımında Bilgisayardan Ses Gelmesi

bigdaddy

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
CPU i7-8700
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi CPU kullanımı arttığı zaman bilgisayardan tiz bir ses geliyor. CSGO oynarken sürekli, diğer tüm oyunlarda ise oyunları açarken bu sesi alıyorum başka türlü ses gelmiyor. FPS açısından hiçbir sıkıntım yok ve bilgisayarda yavaşlama vs hiçbir şey yok. Nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç ihtimal var CPU ses çıkarmaz şöyle yük altındayken CPU Fanı ses çıkartabilir.
Sistem yük altındayken PSU dan gelen CoilWhine sesi olabilir.
Ekran kartın dan gelen CW sesi olabilir.
Bunları biraz da senin test ederek çözmen gerekir. Kasanın kapaklarını açıp sesin nereden geldiğini anlaman gerekir. Aynı problem bende de vardı Ekran kartı CW sandım sorun PSU daydı.

Ekran kartınızda Coil Whine mevcut. Ses haricinde dert edilecek bir sorun değil.
Yüksek FPS'ler alındığında bobinler "cızlama" sesi yapıyor. ETS 2 gibi oyunların menülerinde de buna rastlayabilirsiniz.

Ekran kartınızda Coil Whine mevcut. Ses haricinde dert edilecek bir sorun değil.
Yüksek FPS'ler alındığında bobinler "cızlama" sesi yapıyor. ETS 2 gibi oyunların menülerinde de buna rastlayabilirsiniz.

coil whine olmadığına %100 eminim çünkü ekran kartı takılı olmadığında bile bu ses geliyor

Bios dan fanları tek tek kapatın ses kesilene kadar fazla uzun çalıştırmayın. Bu arada bilgisayarı. Fanlardan mı değilmi anlaşılır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı