Yüksek ekran yenileme hızı mı daha iyi işlemci mi?

Benim telefonumda da 120Hz var 60'a alınca kasıyor gibi hissediyorum

144Hz monitörüm var. 60Hz olunca kasıyor sanki. Bu konuda katılıyorum.
Ne telefonu var sizde bende POCO X3 GT var ve 120 Hz iyi ama bence 60 Hz daha güzel ekran daha hızlı görüntü verecek diye bu şekilmi kullanayım 60 Hz de kullanırım hem ekran uzun ömürlü olur hem de az enerji tüketirsin.

Hz oranı ekran ömrüne etki etmez ama sen bilirsin.

Bir deli kuyuya taş atmış daha da çıkarılamamış.

Oyunlarda o kadar fark ediyor ki.

Daha iyi oyun deneiyi mi sunar.

Oyunda tek çekirdeğe bakılıyor. Adobe'de render alınırken ise Intel optimizasyonu sayesinde Intel önde.

Tamam sen git bildiğin gibi kullan ben böyle kullanıyorum böyle tavsiye ediyorum 14 nm 10. nesil bir işlemci hem de i5 işlemcisine 4c/8t olarak para vereceksem almam daha iyi.

144Hz ekran olanı al. İşlemciler arasındaki farkı sana aşırı düzeyde hissettirmez.
Benim fikrim de o yönde ama bu işlemcinın daha çok ısınması intel olması ve testler arada bırakıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim fikrim de o yönde ama bu işlemcinın daha çok ısınması Intel olması ve testler arada bırakıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

i5 10300H ısınan bir işlemci hocam haberiniz olsun.

Nitro 5 85 derece üstüne çıkmasına izin vermiyor. Soğutması kaliteli.

FPS farkı ortada. 6/12 gerçekten güçlü işlemciler.
Acer Nitro 5 almayı düşünüyorum, ama Ryzen 5 4600H olan modellerden sadece 60Hz olanlar kalmış. Diğer modelde ise i5 10300H var ama 144Hz. Fiyatları aynı, sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı