Yüksek Fan Sesi ve Düşük FPS Sorunu

SnowFlower

Decapat
Bilgisayarda neredeyse %60 FPS kaybı yaşıyorum ve normalde olmayan yüksek bir fan sesi geliyor. Bilgisayarın içine baktığımda sıvı soğutucunun etrafını ve ekran kartı girişini bu şekilde buldum. Problem sıvı soğutucuda olabilir mi?

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutucu almayı düşünüyordum sayende vazgeçtim teşekkür ederim :D Şaka bir yana en yakın zamanda o soğutucuyu yerinden çıkarın, içindeki sıvı dışarı sızmış herhalde. Ekran kartınıza ve diğer parçalara zarar verebilir.

Bilgisayarı temmuz sonunda satın aldım o zamanda beri kullanıyorum
Sıcaklık değerlerini kontrol edemiyorum aşırı yüksek fan sesi var.
Ses kasa arkasında ki havayı dışarı atma yerinden geliyor

Önceki mesajlarımızda belirttiğimiz gibi en kısa zamanda sıvı soğutmayı söküp garantiye yollamaya çalışın. Ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz böyle devam ederse.

Çok daha fazla zorlamayın. Sıvı soğutucunuzda korozyon var. Sızdırma olasılığı yüksek. Eğer elinizden geliyorsa tüm bileşenleri sökün, korozyona maruz kalmış kısımları iyice temizleyin ve başka bir soğutucu takın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı