Yüksek FPS için ekran kartı harici donanım önerisi

sinan yaman

Hectopat
Sadece World of Tanks oynuyorum. G3220 işlemcim var. 16 MB DDR3 1333 MHz RAM ve GTX 960 4 GB ekran kartı sahibiyim. 240 GB SATA SSD diskim var. Ortalama 60 FPS alıyorum. Biraz da geleceğe yönelik olmasını da göz önünde bulundurarak:
1. FPS'yi yükseltmek için sizce yeni işlemci veya anakart + işlemci gerekli midir?
2. yeni sistem yani DDR4 RAM'leri olan bir sistem çok FPS artışı sağlar mı?
3. DDR 5 ve 10. nesil Intel işlemcileri beklemek mi daha iyi olur?
4. Veya AMD sistemler mi önerirsiniz?
Acelem yok, elimdeki sistem idare ediyor şimdilik. Ama yenilerken eski sistemi de çok demode olmadan satmak istiyorum.

FPS yükselsin diyorsan bence ilk olarak işlemcini upgrade et. DDR4 anakarta geç. 10. Nesil çıkınca fiyatı pahalı olur bence. AMD öneririm.

Tabi öncelikle bütçeni belirtmelisin ki tam olarak yardımcı olalım.

Sadece World of Tanks oynuyorum. G3220 işlemcim var. 16 MB DDR3 1333 MHz RAM ve GTX 960 4 GB ekran kartı sahibiyim. 240 GB SATA SSD diskim var. Ortalama 60 FPS alıyorum. Biraz da geleceğe yönelik olmasını da göz önünde bulundurarak:
1. FPS'yi yükseltmek için sizce yeni işlemci veya anakart + işlemci gerekli midir?
2. yeni sistem yani DDR4 RAM'leri olan bir sistem çok FPS artışı sağlar mı?
3. DDR 5 ve 10. nesil Intel işlemcileri beklemek mi daha iyi olur?
4. Veya AMD sistemler mi önerirsiniz?
Acelem yok, elimdeki sistem idare ediyor şimdilik. Ama yenilerken eski sistemi de çok demode olmadan satmak istiyorum.
DDR5 in gelmesine daha çok var.

1. evet yeni bir işlemci işe yarıyabilir ucuza çok performanslı işlemciler var bunlara bakabilirsin
2.çok fazla sağlamaz sadece ram
3.evet bu ddr4 e geçmekten daha mantıklı
4 benim tercihim amd bir sistem olurdu

Sadece World of Tanks oynuyorsanız mütevazi bir sistem de işinizi görür diye düşünüyorum :)

10. nesil bir işlemci almanız gerekmeyebilir.

Elindeki Anakart+işlemci+RAM'i satıp A320+8 GB 3000MHz (bütçe yetiyorsa 2x8 3000MHz) ve Ryzen 5 1600 12nm alınabilir üstüne biraz para koyarak. Hem önü açık bir sistem olur hem de o ekran kartına çok iyi gider.

Selamlar. Ben arkadaşlara katılmıyorum, 10. nesil işlemciler çıkınca R5 1600 gibi işlemcilerin ucuzlayacağını düşünüyorum, ve ayriyetten DDR5 sistemler çıkınca piyasa çoğunlukla değişir diye umuyorum.
Elinizdeki sistem ile şu anda istediğiniz oyunu oynayabiliyorsanız, size tavsiyem bir kaç sene daha bekleyip en güncel olan sistemi almak. Bunun nedeni ise şimdi olan bütçenizde size DDR4 bir sistem toplasak yeni nesil donanımlara bütçe ayıramayacaksınız.
Yani DDR4 bir sistem dahi alacak olsanız o zaman ucuza alabileceksiniz, kendi fikrim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı