Yüksek Hz telefonların oyunda etkisi olur mu?

Bebek Shaun

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
S20 FE satın aldım ve 120 Hz. Mobil oyunlar genelde 60 FPS destekliyor diye biliyorum ve bu yüzden oyunları 60 Hz göreceğim diye düşünüyorum. Yanlış mı biliyorum yoksa mobil oyunlarda 60 FPS kilidi olmuyor mu? PUBG'de 90 FPS olabiliyor ama Clash Royale, Clash of Clans veya diğer çok oynanmayan oyunlarda 60 FPS kilidi mi oluyor?

S20 FE satın aldım ve 120 Hz. Mobil oyunlar genelde 60 FPS destekliyor diye biliyorum ve bu yüzden oyunları 60 Hz göreceğim diye düşünüyorum. Yanlış mı biliyorum yoksa mobil oyunlarda 60 FPS kilidi olmuyor mu? PUBG'de 90 FPS olabiliyor ama Clash Royale, Clash of Clans veya diğer çok oynanmayan oyunlarda 60 FPS kilidi mi oluyor?

Öncelikle PUBG'de 120FPS alınabileceğini düşünmüyorum. Ve benim de bildiğime göre; evet supercell'in oyunlarında 60FPS kilidi vardı.

Ne yazik ki eğer 60FPS görüntü alıyorsanız 120Hz ile 60Hz ekranlar arasında bir fark bulunmuyor. Fark, görüntü 120FPS olduğunda ortaya çıkıyor. Dolayısı ile ister monitör, ister TV, ister telefon olsun, 120Hz ekran konusunda sizin için önemli olan görüntüleyeceğiniz içeriklerin ya da oyunların 120FPS olmasıdır. (iyi günler).

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil oyunların genelde 30, 60 FPS kilidi var demek ki. 120 Hz sadece ana menüde işe yarayacak gibi. Bu FPS kilidi niye var pek bilmiyorum ama sanırım cihaz ısınmasın diyedir.

Mobil oyunların genelde 30, 60 FPS kilidi var demek ki. 120 Hz sadece ana menüde işe yarayacak gibi. Bu FPS kilidi niye var pek bilmiyorum ama sanırım cihaz ısınmasın diyedir.

FPS kilidi olan oyunların %99'unda grafik düzenlemesi, FPS ayarları vb... Bulunmuyor. Eski cihazlar için de düşünülmekle ve dediğim gibi ayar sekmesi bulunmadığından. Üstelik coc, cr, Candy Crush gibi oyunlarda neden FPS değeri farkına ihtiyaç duyulsun ki? Ama Pubgm'de fark eder mesela. Pubgm'de grafik ayarları ve FPS değeri ayarlama da mevcut. O yüzden kilidi de yok doğal olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı