Yüksek Kilometreli Araç Alınır Mı?

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Aklımızda 2014 model 320İ ED Luxury Line Plus model bir araç almak var. Piyasası ortalama 150-160K. Emsallerine göre 20K daha ucuz bulduk ama kilometresi 140.000'de. Emsalleri ise 60.000-80.000KM arası. Aracı aradık görüştük hata boya yok yani tek sıkıntı KM'si. Bana kalsa benzinli olduğundan çok sorun etmem ve alırım ama babam bir türlü ikna olmuyor. Sizce KM yüksek mi ve sıkıntı çıkarır mı? Eğer sıkıntı olursa 2017 İnsignia OPC Line alacağız dizel otomatik, 40K kilometresi.

Son düzenleme:
Ben Antep'teyim alacağımız araç Urfa'da ve sahibi geçen sene Antep'ten alıp götürmüş. Plakası bile 27:D. Trafikten dolayı bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Valla 140K para boşa gideceğine 1000-2000 verilir yetkili servise baktırılır. Zaten önce normal bir expretiz firmasına birde yetkili servise toplam 2 kez baktırıcaz.

En güzeli ve en temizi yetkili servis. Kafanız rahat olur.
20K uyguna alacağız piyasaya göre ama pahalı mıdır 160K bakımı?

Allahtan bu araçlarda triger bağlantısı zincirli. O masraf karşınıza çıkmayacak. Sadece sentelerde boşluk var mı yok mu onu kontrol ettirirsiniz gerekirse ayar çekerler. Bakım masraflarını bilmiyorum fakat geçenlerde arkadaşıma 3.16i F30 kasa aldık. Yağ ve filtre değişimine 800tl aldılar. Dışarıdan Motul yağ getirelim dedik kabul etmediler. Kendi BMW marka yağlarını kullanıyorlar. Diğer araçlara göre biraz pahalı servis ücretleri. Özel servislerde çok daha ucuza halledilir tabi orası ayrı.

Son düzenleme:
Dostum bu konuda sana tavsiyem düşük kilometre olana yönelmen olacaktır çünkü toplumumuzda yüksek kilometreli arabaları insanlar tercih etmiyor, satarken sıkıntı yaşarsın. Ha diyorsan alacağım ölene kadar o zaman birşey diyemem 🙄
Hocam ölmezsek bir 10 senesi var:D

Şimdi biz on yılda yüz bine yakın yaptık siz nasıl kullanırsınız ne kadar yaparsınız onu bilmem de satılacak araçlarda ne kadar düşük km olursa rağbet o kadar artıyor
Yılda 7000 yapıyoruz bazen 8000. 75000KM yapsak 10 yılda satarken 210K kilometre yapar ve 15 yıllık olmuş olur. 15 yıllık araba için de 210K çok değil bence.

Aklımızda 2014 model 320İ ED Luxury Line Plus model bir araç almak var. Piyasası ortalama 150-160K. Emsallerine göre 20K daha ucuz bulduk ama kilometresi 140.000'de. Emsalleri ise 60.000-80.000KM arası. Aracı aradık görüştük hata boya yok yani tek sıkıntı KM'si. Bana kalsa benzinli olduğundan çok sorun etmem ve alırım ama babam bir türlü ikna olmuyor. Sizce KM yüksek mi ve sıkıntı çıkarır mı? Eğer sıkıntı olursa 2017 İnsignia OPC Line alacağız dizel otomatik, 40K kilometresi.
Opel daha mantıklı olacaktır.

Tamamen benim fikrim
Araba alırken ufak tefek masrafı oluyor.
Bazı parçaların belirli km ömrü oluyor.200.000 km den sonra ister istemez arabadan sesler gelmeye başlıyor.Başlamasa bile sanki eskimiş gibi geliyor bence.
Yılda aşağı yukarı 30 K km yapmış desek.Araba çok aktif kullanılmış.
Eğer servis bakımları aksatılmadan yapıldıysa,hor kullanılmadıysa alınabilir.

Tek yapmanız gereken aracı doğru bir ustaya göstermek. Geçen sene 365.000 km'de Peugeot 407 1.6 dizel araba aldım 440.000 km'de sattım tek problemi kliması olmuştu. Bahsettiğiniz araba BMW bir problem olacağını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı