Yüksek limitli kartlara ne yapılmalı?

formulaz

Hectopat
Daha fazla  
Enpara xx.xxx TL kadar limit sundu fakat kartı taşımayı düşünmüyorum. Telefonda NFC olduğu için NFC üzerinden hallederim diye düşünüyorum.
Yüksek limitli kartlarınızı ne yapıyorsunuz, taşıyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Enpara xx.xxx TL kadar limit sundu fakat kartı taşımayı düşünmüyorum. Telefonda NFC olduğu için NFC üzerinden hallederim diye düşünüyorum.
NFC varsa NFC ile işlerimi hallediyorum, taşımak korkutuyor. İsterseniz deri altı chip taktırın, ona da kartın chipindeki kodları yazın. Kolayca işinizi halledersiniz. Bir YouTuber yapıyordu, olur mu emin değilim.

Niye gülücük attığınızı sorabilir miyim?

TL biriminden 5 haneli bir limit çok yüksek değil. Bir iPhone almak için 5 haneli bir limite ihtiyacınız var. Uçak bileti fiyatları bile 5 haneli olabiliyor.

Güvenliğiniz için kartınızı internet, mektup ve telefon işlemlerine kapatıp sanal kart kullanabilirsiniz. Kartınız çalınırsa internet alışverişlerinde kullanılamaz. Temassız ödeme için kullanılırsa da harcama itirazında bulunabilirsiniz.

Birden fazla kart kaybolduğunda en büyük sorunlardan birisi, her banka ile ayrı ayrı iletişime geçip kartları yenilemek oluyor. Temassız ödemenin geçerli olmadığı iş yerleri için favori kartlarınızdan birkaçını yanınızda taşıyabilirsiniz. A bankasında sorun oluşursa B bankasının kartını kullanırsınız. Diğer kartlarınız için de temassız ödemenin geçerli olduğu yerlerde NFC ile ödeme yapabilirsiniz.

Banka 70,000 TL altı faizleri uçtu 2,50-3,00% isteyenler var.
Yüksek limitli kart 12 aya kadar anında Kredi çekmek,Beyaz eşya almak vb için kullanılabilir.
Yanına başka bir bankadan düşük limitli (25,000 altı ) günlük aylık alışveriş kullanım için yeterli ..
Neden 25,000 altı Kart Limiti?
Çünkü kanun gereği borcun 20% ödemek zorunlu fakat 100,000 limitli kartın asgarî ödemesi 40% eğer tek çekim ise!!

Banka 70,000 TL altı faizleri uçtu 2,50-3,00% isteyenler var.
Yüksek limitli kart 12 aya kadar anında Kredi çekmek,Beyaz eşya almak vb için kullanılabilir.
Yanına başka bir bankadan düşük limitli (25,000 altı ) günlük aylık alışveriş kullanım için yeterli ..
Neden 25,000 altı Kart Limiti?
Çünkü kanun gereği borcun 20% ödemek zorunlu fakat 100,000 limitli kartın asgarî ödemesi 40% eğer tek çekim ise!!
Bi enpara verdi o kadar limiti. O da herhalde öğrenciliğim bitiyor diye mevcut kart limitinin 45 katı kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı