Yüksek lisans eğitimi için uygun ülke

Arkadaşlar merhabalar;
Yüksek lisans ve dil eğitimi için 2 ülke arasında kaldım,
Avustralya
Yeni Zelanda

Hangisi daha iyidir?
Hocam yaşın 18 görünüyor. Hele bi üniversiteyi okuyun da ondan sonra neler değişir neler :) 4-5 yıl sonrasını bilemeyiz ülkelerin :)

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18 Yaşındayım dostum dün 12 bitti :D
Hayırlı olsun ben daha küçüksün dememiştim zaten :D yüksek lisans için önce lisans programlarından birini bitirmen gerekiyor. Bahsettiğin şey üniversite ise, o yüksek lisans değil :) Üniversite lisans oluyor, master yüksek lisans oluyor :)

Üniversite dediğini düşünerek cevaplıyorum, ikisi de değil :) Yurtdışında üniversite okumak evet güzel hayal :) Ama burada bu tarz soru soran diğer arkadaşlara dediğim gibi: lisans eğitimini burda al, yüksek lisansını yurt dışında yaparsın. Bunu Kanada'daki okullardan burs kazanmış, hazırlık yılında 1 yıl yurt dışında yaşamış, Erasmus'tan yeni dönmüş biri olarak söylüyorum :) Aşırı masraflı bir olay. 18 yaşındasın ve tahmin ediyorum ki (emin değilim, değilse söyle) tek başına yaşamak üzerine bir tecrüben de yok. Okuluna odaklanamazsın yurdun, evin problemlerinden :) Üstelik işe alımlarda hiçbir artısı olduğunu da düşünmüyorum :)

Hangi bölüme gitmeyi düşünüyorsun.
Bilgisayar Yazılımcılığı, HTML, CSS, PHP, MYSQL üzerinde çalışıyorum sürekli bu aralar biraz ara verdim bayram falan :) ama gelecekteki mesleğimi web programcısı olarak devam etmek istiyorum. Ama olurda karar değiştirirsem Javaya devam ederim çünkü hepsinden temelim var.

Hayırlı olsun ben daha küçüksün dememiştim zaten :D yüksek lisans için önce lisans programlarından birini bitirmen gerekiyor. Bahsettiğin şey üniversite ise, o yüksek lisans değil :) Üniversite lisans oluyor, master yüksek lisans oluyor :)

Üniversite dediğini düşünerek cevaplıyorum, ikisi de değil :) Yurtdışında üniversite okumak evet güzel hayal :) Ama burada bu tarz soru soran diğer arkadaşlara dediğim gibi: lisans eğitimini burda al, yüksek lisansını yurt dışında yaparsın. Bunu Kanada'daki okullardan burs kazanmış, hazırlık yılında 1 yıl yurt dışında yaşamış, Erasmus'tan yeni dönmüş biri olarak söylüyorum :) Aşırı masraflı bir olay. 18 yaşındasın ve tahmin ediyorum ki (emin değilim, değilse söyle) tek başına yaşamak üzerine bir tecrüben de yok. Okuluna odaklanamazsın yurdun, evin problemlerinden :) Üstelik işe alımlarda hiçbir artısı olduğunu da düşünmüyorum :)

Gerçekten yurt dışında okumayı çok istiyorum, gelecek olan her zorluğa varım. Avustralya yada Yeni Zelanda ikiside olmadı Singapur düşünüyorum. [ 12 Bitti demişim, 17 Bitti :D]

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı