Yüksek Lisans Yapmak Faydalı mıdır?

PPrens

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yüksek lisansı kazanmıştım ve nöbet usulünde çalıştığım için boş günlerimde gidip gelerek ders dönemini tamamladım ve tez dönemine geçiyorum fakat bunu neden yapıyorum? Bir dayımız veya tanıdığımız bir vekilimiz yok, en son gözümün önünde torpille bir arkadaş 2 hafta içinde geldi ve Araştırma Görevlisi olarak alındı. Şimdi bu kız ileride başımıza profesör de olacak ve insanlar bunun hakkında gördün mü okumuş Prof olmuş diyecekler. Ben bu konuda çok doluyum arkadaşlar boşuna mı maaşımın yarısını İngilizce kurslarına döküyorum? Ben artık öyle gördüğüm akademisyenlere saygı da duymuyorum çünkü işin içinde olan birisi bunların siyaset yoluyla kazandığını gayet iyi bilir. Herkesi aynı kefeye koyma diyeceksiniz fakat hakkıyla giren bir elin parmağını geçmez. "Nereden biliyorsun?" diye soracak olursanız ülkenin hiçbir alanda gelişememiş olmasından biliyorum. Bırakmak zoruma gidiyor şu saatten sonra fakat devam etsem de eski hevesim kalmadı, bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Yüksek lisans üzerinden devam edecekseniz bir faydası var. Yani üniversitede öğretim görevlisi olarak kalma veya yükselme planınız varsa okulda kalmak mantıklı. Fakat onun dışında diploması içinse sadece boşuna girmeyin o topa.
Hocam zaten benim üniversiteye ilk başladığım andan beri amacım akademisyen olmaktı. Ancak günümüzde dağı delsen bile dayısı olan giriyor, harcadığım zamana ve paraya değecek mi? İş yerinde sadece kaşemin üzerinde "Uzman" yazacak başka bir faydası yok.

Hocam zaten benim üniversiteye ilk başladığım andan beri amacım akademisyen olmaktı. Ancak günümüzde dağı delsen bile dayısı olan giriyor, harcadığım zamana ve paraya değecek mi? İş yerinde sadece kaşemin üzerinde "Uzman" yazacak, başka bir faydası yok.
Haklısın ancak üniversiteye başladığında bunu bilmiyor muydun çünkü bilindik bir şey. Torpilin yoksa olmuyor.

Haklısın ancak üniversiteye başladığında bunu bilmiyor muydun çünkü bilindik bir şey. Torpilin yoksa olmuyor.
Hocam biliyordum da şöyle alırsın Ales’den ve YDS’den 85-90 puan sonra almayan utanır şeklinde düşünüyordum, millet 60 puanla giriyor bu kadarını da beklemezdim yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı