Yüksek packet loss sebebi nedir?

FinisElectus

Hectopat
Her şey 4-5 gün önce başladı. Sabah uyandım ve internet hızımın çok düştüğünü gördüm. Sonra bir oyuna girdim ve packet lossum %40'ın altına inmedi. Ben de dedim herhalde modem bozuldu. Gittim modem aldım ve sorun hala devam ediyor. YouTube'ye bile ping test yaptığımda %35 packet loss gözüküyor. Ağı benim dışımda kullanan kişi yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Onlarca kez Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramama rağmen asla olumlu bir sonuç elde edemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler iyi akşamlar dilerim.

Hocam, kusura bakmayın yarım saat aradım zor buldum.
1599846764690.png

Yardım edebilecek arkadaş yok mu?

SNR değeriniz düşük. Kablonuzu kontrol ettirin. Arayıp sık sık kablo bazlı düşme yaşadığınızı kablo ekibi istediğinizi söyleyin.

Hocam bina içi kablolardan mı yoksa evdeki modeme bağladığımız kablolardan mı bahsediyorsunuz?
Bir de saatte bir 15 saniyeliğine internetim 12Mbps oluyor sonra 1Mbps sabit alıyorum. Neden olabilir ben de anlamış değilim.

Mahalle kutusundan binaya kadar gelene ISS firması, bina kutusundan modeme kadar gelen kablodan siz sorumlusunuz. İkisini de kontrol ettirin.

Geri
Yukarı