Çözüldü Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini kullanmak batarya ömrünü azaltır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gardi0

Picopat
Daha fazla  
PC yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini kullanmak bataryanın pil ömrünü azaltır mı yoksa sadece şarjın çabuk bitmesini mi sağlar?

Çözüm
Yani yüksek performanslı ınvıdıa işlemcisinde Google da video izlerken pilin ömrünü bitirmez değil mi?

Yani yüksek performanslı ınvıdıa işlemcisinde Google da video izlerken pilin ömrünü bitirmez değil mi?

Hayır bir şey olmaz. Ama o işler için zaten Intel/AMD'ninki de yeter. Tercih sizin elbette.
PC yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini kullanmak bataryanın pil ömrünü azaltır mı yoksa sadece şarjın çabuk bitmesini mi sağlar?
İkisi beraber gerçekleşen durumlardır. Yalnız PC değil laptop/dizüstü'nden bahsediyorsan, yoksa PC'de istediğini yap, neyin şarjı biter? Belki farenin.

GPU diyecek bana ver Watt, batarya diyecek amperaj, sistem watt dedim gülüm diyecek, batarya diyecek sen istiyor amperaj bana 220 volt peşin... böyle gider. Şarjda kullanırsan, son 5 yılki dizüstülerin çoğunda şarjı dengeleyen çipler var, istediğin gibi kullanabilirsin.

NVIDIA kartınızı pil gücünde gündelik için kullanmanız pilinizin çabuk bitmesine sebep olur. Fakat oyun oynamak gibi ağır işlerde kullanmanız bataryanın boşalmasının üstüne ömrünü de çok hızlı öldürür.

NVIDIA kartınızı pil gücünde gündelik için kullanmanız pilinizin çabuk bitmesine sebep olur. Fakat oyun oynamak gibi ağır işlerde kullanmanız bataryanın boşalmasının üstüne ömrünü de çok hızlı öldürür.

Zaten normalde olması gereken oyunlarda NVIDIA ekran kartının çalışması ben normal işlerle uğraşırken pilin ömrünün bitiriyor mu onu merak ettim.

Zaten normalde olması gereken oyunlarda NVIDIA ekran kartının çalışması ben normal işlerle uğraşırken pilin ömrünün bitiriyor mu onu merak ettim.
MUX seçeneğin yoksa tabi, düşükte de çalışsa herhangi bir dahili GPU'dan daha fazla tüketir ancak tüm pilin canına okumaz tam performans istemediği için. Esnek davranır yani.

Normal işlerde ciddi bir güç çekmez yani pilinizi eskitmez. Yani kalıcı bir hasar oluşturmaz. Yoksa elbette ki dahili GPU daha uzun şarj sağlar.

MUX seçeneğin yoksa tabii, düşükte de çalışsa herhangi bir dahili GPU'dan daha fazla tüketir ancak tüm pilin canına okumaz tam performans istemediği için. Esnek davranır yan.

Normal işlerde ciddi bir güç çekmez yani pilinizi eskitmez. Yani kalıcı bir hasar oluşturmaz. Yoksa elbette ki dahili GPU daha uzun şarj sağlar.

Son düzenleme:

Hayır bir şey olmaz. Ama o işler için zaten Intel/AMD'ninki de yeter. Tercih sizin elbette.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı