Çözüldü Yüksek ping sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kadirbl52

Decapat
Merhaba, Kadir ben. Türk Telekom ev internetine sahibim. Online oyunlarda sadece ethernet kablosuyla PC bağlarsam bile TR serverlarında çok fazla ping oluyor, yabancı serverları söylemiyorum bile 10000 ping gördüm. Aldığım hız 8Mbps testi de eklere koyarım. Sizce 8Mbps aldığımdan dolayı mı bu kadar fazla ping oluyor? Değerlerde herhangi yanlış hata vb. bir şey görebiliyor musunuz? Son olarak Max veri oranı benim altyapımı mı gösteriyor yani 16Mbps paketi de alabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

1.PNG
Ekran Alı.PNG

Çözüm
Büyük ihtimal yıllanmış bir altyapı kullandığın için böyle. Başka bir sağlayıcı bulmaya bak bence.
Merhaba, Kadir ben. Türk Telekom ev internetine sahibim. Online oyunlarda sadece ethernet kablosuyla PC bağlarsam bile TR serverlarında çok fazla ping oluyor, yabancı serverları söylemiyorum bile 10000 ping gördüm. Aldığım hız 8Mbps testi de eklere koyarım. Sizce 8Mbps aldığımdan dolayı mı bu kadar fazla ping oluyor? Değerlerde herhangi yanlış hata vb. bir şey görebiliyor musunuz? Son olarak Max veri oranı benim altyapımı mı gösteriyor yani 16Mbps paketi de alabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 664346Eki Görüntüle 664347

Benim de 8MB ama benim biri internete bağlanınca falan ping oluyor Wi-Fi'yi kapatıp dene öyle de ping varsa bilemem.

Sanırım upload değerinden dolayı bu sorunu yaşıyorsun. Hiçbir şekilde kabul edilebilir bir değer değildir. Upload değerin en azından bir tık yüksek olsaydı bu tür sorunlar yaşamazdın büyük olasılık ile. Şöyle söyleyeyim. Benim 35mbps download hızım var. Normal de 3mbps de uplaod hızına sahibim. Biliyorsun bu dönem upload değerleri 2 katına çıktı. Daha önce Twitch yayını izlerken saniye de 12-15mbps download etse de yayın, arka tarafta online oyuna girdiğim zaman ping'im 150 de sabitleniyordu. Upload değerim 2 katına çıktı ve bu sorun olmuyor. Yani senin upload değerin inanılmaz kötü bir değere sahip. İnternet altyapı sorgulama siteleri üzerinden altyapı'nı sorgulamanı tavsiye ederim. Belki VDSL destekliyor olabilir. Ama mümkünse internet sağlayıcılarını arayıp sorma. Kendin sorgulama yap :)

Dostum bu arada hangi şehir de yaşıyorsun ? Erzincan ise eğer orada Kablonet var. Yani ADSL değil de direkt Kablonet'in kendi interneti var yanlış bilmiyorsam eğer. Bu senin açından daha iyi olabilir.

Eki Görüntüle 664346Eki Görüntüle 664347

Bu internetle fazla ping olması normal bir durum. Bende bundan 4 5 ay öncesine kadar böyle bir internet kullanıyordum. Ve bende ping 80 90 hatta 100'leri gördüğüm oluyordu. Biraz da altyapı ile alakalı bir durum. Eğer altyapı iyi değilse böyle şeyler çok fazla oluyor.

Dostum bu arada hangi şehir de yaşıyorsun ? Erzincan ise eğer orada Kablonet var. Yani ADSL değil de direkt Kablonet'in kendi interneti var yanlış bilmiyorsam eğer. Bu senin açından daha iyi olabilir.
Ordu da yaşıyorum en yakın hızlı serveri yazdı galiba test yaparken
Bu internetle fazla ping olması normal bir durum. Bende bundan 4 5 ay öncesine kadar böyle bir internet kullanıyordum. Ve bende ping 80 90 hatta 100'leri gördüğüm oluyordu. Biraz da altyapı ile alakalı bir durum. Eğer altyapı iyi değilse böyle şeyler çok fazla oluyor.
Altyapımın desteklediği max hız mevcut veri oranının altındaki değerler mi? Paketi değiştirip 16mbps paketi alma ihtimalim var mı?

Geri
Yukarı