Yüksek RAM kullanımı ve FPS düşmesi

emirrakinn08

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3500MHz 19CL
Ekran kartı
GTX 1050 Laptop
İşlemci
İ7 8750H 12 Core 8Th Gen
Arkadaşlar şimdi benim laptopum bu aralar çok takılmaya başladı. Oyunlarda falan baktım RAM kullanımı tavan. Yani oyun açınca sınırda duruyor. CPU-Z uygulamasından baktım değerlere. RAM'imi değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an 8 GB var, bir 8 daha taksam iyi gelir mi FPS droplarına? Yorumlarınızı bekliyorum.

Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

RAM 2666MHz CL19. Attığınız model de aynı, yani uyumlu çalışacaktır. Ama ilerleyen yıllarda bazı problemlerle karşılaşmamak için aynı marka çip kullanmak önemli.

Kendi RAM'lerinizin çipi CPU-Z'de görünür. Mümkünse onunla aynı marka almaya çalışın. Bulamazsanız attığınız linkteki de işinizi görecektir.

Önemli değil. Yordum gibi düşünmeyin hocam. Hatta aksine ben size yeteri kadar yardımcı olamadım. Yeterli bilgim olsaydı da size RAM önerip, uyumlu çalışıp çalışmayacağını söylemek isterdim. Bildiklerimi de aktardım zaten. Forumda yardımcı olamadığım için kusura bakmayın.

Yok hocam düşünüp cevap vermeniz yeter.

RAM 2666MHz CL19. attığınız model de aynı, yani uyumlu çalışacaktır. Ama ilerleyen yıllarda bazı problemlerle karşılaşmamak için aynı marka çip kullanmak önemli.

Kendi RAM'lerinizin çipi CPU-Z'de görünür. Mümkünse onunla aynı marka almaya çalışın. Bulamazsanız attığınız linkteki de işinizi görecektir.

15 tatilde boş olduğum zaman götüreceğim Monster'a fiyat alacağım çok pahalı söylerlerse gidip bu linktekini alacağım teşekkürler.

Yardımınız için teşekkür ederim bu sabah Monster'a götürdüm laptopumu gayet ilgilendiler 1 saat içerisinde RAM ve bakım yapıp geri verdiler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı