Yüksek RAM kullanımı ve FPS düşmesi

emirrakinn08

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3500MHz 19CL
Ekran kartı
GTX 1050 Laptop
İşlemci
İ7 8750H 12 Core 8Th Gen
Arkadaşlar şimdi benim laptopum bu aralar çok takılmaya başladı. Oyunlarda falan baktım RAM kullanımı tavan. Yani oyun açınca sınırda duruyor. CPU-Z uygulamasından baktım değerlere. RAM'imi değiştirmeyi düşünüyorum. Şu an 8 GB var, bir 8 daha taksam iyi gelir mi FPS droplarına? Yorumlarınızı bekliyorum.

Screenshot_5.png
Screenshot_6.png

Hocam şu anda 3500MHz bir RAM'iniz var. Anakartınız ne kadar destekliyor bilmiyorum ama. 3300MHz civarı kullanabiliyorsunuz anladığım kadarı ile. Buna göre tercihler yapın.

İlk mesajı atan arkadaşımız 2666MHz dedi ama ben ona göre baktım altta yazan MHz'i ikiyle çarpmıyor muyuz ben yanlış mı biliyorum bilmiyorum.

İlk mesajı atan arkadaşımız 2666MHz dedi ama ben ona göre baktım altta yazan MHz'i ikiyle çarpmıyor muyuz ben yanlış mı biliyorum bilmiyorum.
Siz kendi RAM kısmınıza 3500Mhz yazmışsınız sağda da 3291.9 Mhz yazıyor. O yüzden öyle dedim. Belki arkadaşın dediği de doğru olabilir.

Size şunu söyleyebilirim. Bulabiliyorsanız aynı RAM olarak alın. Yoksa CL değeri Mhz değeri ve GB değeri aynı olarak alın. Sıkıntı çıkmaması adına bunları söyleyebilirim.

Siz kendi RAM kısmınıza 3500MHz yazmışsınız sağda da 3291.9 MHz yazıyor. O yüzden öyle dedim. Belki arkadaşın dediği de doğru olabilir.

Size şunu söyleyebilirim. Bulabiliyorsanız aynı RAM olarak alın. Yoksa CL değeri MHz değeri ve GB değeri aynı olarak alın. Sıkıntı çıkmaması adına bunları söyleyebilirim.

Tamam hocam sizi çok yordum ben gidip monstera bir sorayım hem de bakımını yaptırmış olurum teşekkürler.

Tamam hocam sizi çok yordum ben gidip monstera bir sorayım hem de bakımını yaptırmış olurum teşekkürler.
Önemli değil. Yordum gibi düşünmeyin hocam. Hatta aksine ben size yeteri kadar yardımcı olamadım. Yeterli bilgim olsaydı da size RAM önerip, uyumlu çalışıp çalışmayacağını söylemek isterdim. Bildiklerimi de aktardım zaten. Forumda yardımcı olamadığım için kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı