Çözüldü Yüksek RAM kullanımı virüs kaynaklı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İtxomotime

Hectopat
8 GB RAM var ve sadece bu uygulamalar açık olmasına rağmen %88 kullanılıyor diyor. Acaba virüs falan mı var yardım edebilir misiniz?

1632322246372.png

1632322277552.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle kullanmadığınız programları kapatın ve görev yöneticisinde gördüğünüz garip veya ben bunu indirmedim diyeceğiniz kaynak tüketen şeyleri bulun, bunlar aşağılarda da olabilirler. Ayrıca Malwarebytes ve Kaspersky taraması yapın (aynı anda yapmayın) ve sonuçları söyleyin

Edit: Windows 10'un kendi programlarını kullanmıyorsan Windows 10 superlite öneririm. Çalışan gereksiz şeyleri ve Windows 10'un gereksiz ayarlarını kapatır
Kullandığınız uygulamalar etkiliyor. Ayrıca Opera yerinde Brave veya Edge kullanabilirsiniz.
Windows Defender 200 MB'a yakın kullanım yapıyor. ESET ise sadece 50 MB Bellek tüketimi ile çok daha iyi koruyor. AV kurun.

Opera GX'de ram kullanımı kısıtlayabiliyorsun onu dene ya da başka tarayıcıya geç, baya bir fazla kullanıyor. Ek olarak kullanmadığın ama arka planda çalışan uygulamaları kapat.

Çoğunuz tarayıcıdan demişsiniz de o zaman niye gözükmüyor görev yöneticisinde sadece 400 MB gözüküyor orada sistem 3,5 GB kullansa bile sanki az RAM kullanılıyormuş gibi geliyor bana.
8 GB RAM için normaldir. 16 yapabilirseniz hem sistem rahatlar hem de daha yüksek FPS alırsınız.

RAM takviyesi yapamam galiba yeni anakart lazım olabilir Intel Corporation DP55WB (LGA 1156) anakartım bu ve yeni anakartta almam gerekir çok masraf çıkar diye düşünüyorum.(eğer anakart almama gerek yoksa söyleyin direk RAM alıp takiyim çok bilgili değilim bu konularda birisi anakart ta alman gerek demişti)

Çoğunuz tarayıcıdan demişsiniz de o zaman niye gözükmüyor görev yöneticisinde sadece 400 MB gözüküyor orada sistem 3,5 GB kullansa bile sanki az RAM kullanılıyormuş gibi geliyor bana.

RAM takviyesi yapamam galiba yeni anakart lazım olabilir Intel corporation DP55wb (LGA 1156) anakartım bu ve yeni anakartta almam gerekir çok masraf çıkar diye düşünüyorum.(eğer anakart almama gerek yoksa söyleyin direk RAM alıp takiyim çok bilgili değilim bu konularda birisi anakart ta alman gerek demişti)

Anakartınızda fazladan RAM slotu varsa yeni anakarta gerek yok.

Öncelikle kullanmadığınız programları kapatın ve görev yöneticisinde gördüğünüz garip veya ben bunu indirmedim diyeceğiniz kaynak tüketen şeyleri bulun, bunlar aşağılarda da olabilirler. Ayrıca Malwarebytes ve Kaspersky taraması yapın (aynı anda yapmayın) ve sonuçları söyleyin

Edit: Windows 10'un kendi programlarını kullanmıyorsan Windows 10 superlite öneririm. Çalışan gereksiz şeyleri ve Windows 10'un gereksiz ayarlarını kapatır

Malwarebytes taraması yaptım ve 40 tane falan tehdit çıktı sonra PC'yi kapa aç yaptım ilk attığım fotodakinden daha fazla RAM kullanılıyor ve RAM kullanımı %60 a kadar düştü sorun çözüldü gibi bir şey bir de RAM takviyesi yaparsam çok iyi olur teşekkür ederim cevap veren herkese konuyu kapatıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı