Yüksek sesli şarkı dinlemek yasak mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, 5+2 ses sistemim ile şarkı açıyorum acaba sesten rahatsız olan komşular polise haber eder ise ceza yer miyim?

Selamlar, 5+2 ses sistemim ile şarkı açıyorum acaba sesten rahatsız olan komşular polise haber eder ise ceza yer miyim?
1 Ocak 2018 tarihi itibariyle apartmanlar için gürültü cezası 1.450 TL’ye yükseldi. Yapacağınız şikayete göre gürültü yapan komşuya Kabahatler Kanunu’nun 36. maddesine göre 124 TL, Çevre Kanunu uyarınca ise 1.450 TL para cezası kesilebilir.
  • Apartman sakinlerinin her türlü gürültüden uzak durması gerekir.
  • Mesai günleri içerisinde saat 13:00 ile 15:00 arasında ve geceleri saat 19:00 ile 07:00 yüksek ses çıkartmak yasaktır. Bunlara örnek olarak; yüksek sesle müzik dinlemek, elektrik süpürgesi çalıştırmak, matkap kullanmak vb. verilebilir.
  • Pazar günleri ve resmi tatillerde apartman içerisinde ses çıkartılmamalıdır.
  • Elektronik aletlerin ve müzik aletlerinin sesi yalnızca odada duyulacak seviyede açılmalıdır.
Komşuların hoş karşılar mı bilmiyorum ama etik bir davranış olduğunu düşünmüyorum çünkü komşularından biri sınava hazırlanıyor olabilir,bebekleri uyuyor olabilir veya hasta biri olabilir eğer komşuların agresif biriyse şikayet eder diye düşünüyorum.

Şu karantina günlerinde insanların canı sıkılıyor, sokağa çıkma yasağı da var. En iyisi güzel bir kulaklık alın, sesi sonuna kadar verin daha güzel şarkı dinlemiş olursunuz.

1 Ocak 2018 tarihi itibariyle apartmanlar için gürültü cezası 1.450 TL’ye yükseldi. Yapacağınız şikayete göre gürültü yapan komşuya Kabahatler Kanunu’nun 36. maddesine göre 124 TL, Çevre Kanunu uyarınca ise 1.450 TL para cezası kesilebilir.
  • Apartman sakinlerinin her türlü gürültüden uzak durması gerekir.
  • Mesai günleri içerisinde saat 13:00 ile 15:00 arasında ve geceleri saat 19:00 ile 07:00 yüksek ses çıkartmak yasaktır. Bunlara örnek olarak; yüksek sesle müzik dinlemek, elektrik süpürgesi çalıştırmak, matkap kullanmak vb. verilebilir.
  • Pazar günleri ve resmi tatillerde apartman içerisinde ses çıkartılmamalıdır.
  • Elektronik aletlerin ve müzik aletlerinin sesi yalnızca odada duyulacak seviyede açılmalıdır.
Komşuların hoş karşılar mı bilmiyorum ama etik bir davranış olduğunu düşünmüyorum çünkü komşularından biri sınava hazırlanıyor olabilir,bebekleri uyuyor olabilir veya hasta biri olabilir eğer komşuların agresif biriyse şikayet eder diye düşünüyorum.
Apartmanda oturmuyorum. Oturduğum ev müstakil. Bu kurallar hala geçerli mi?

Yasak değil. Bende dinliyorum istersen baktın ses yüksek seni yine kesmiyor sen söyle şarkıyı :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı