Yüksek sıcaklık problemi

1dayumay

Hectopat
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Önceden LOL oynarken elimi kasanın üzerine getirdiğimde neredeyse ısınmıyordu. Şimdi getirdiğimde ise sıcaklık elime vuruyor. MSI Afterburner'dan ayar yapmıştım fakat silip tekrar yükledim. Ayarları aynı yaptım, sonuç aynı. Bir de BIOS'u güncellemiştim sıkıntı ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz nedir? Isı değerleri neler? Çok eksik bilgiler var, tamamlarsanız iyi olur.

1.Grafik güncellemeleri yapılıyor, doğal olarak git gide sisteminiz yetersiz kalıyordur ve daha performans gösterdiği için çok ısınması doğal.
2.Bilgisayar bileşenlerini soğutan termal pedler, ve mağcun bir zaman sonra genelde 2 sene sonra eriyorlar ve değiştirilmesi veya yenilenmesi gerekiyor.
3. genel olarak bir pc parçası çok ısınıyorsa ve ürün yeni ise yani 90-100 derece gibi yüksek ısılara çıkıyorsa ürünü garantiye göndermeniz en doğurusu olacaktır.

ısınması normal furmark yükleyip gpu stress test yap kaç derece olacak max bak bakalım 90 dereceye çıkmıyorsa sorun yok sıcaklığı kafaya takmayın kış aylarındayız ev ısınır işte kalorifer gibi 😁

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı