Yükte 83 derece olan ASUS ROG STRIX RX 570'e UV yapılır mı?

Undervolt önerileriniz nedir arkadaşlar?
Teşekkürler.
UV yapmadan önce termal macun değişimi ve kulak temizlemek için kullanılan ucu pamuklu kulak çöpüne dezenfektan ya da kolonya dökerek fanlarını bir temizleyin derim. GTX 1080 ekran kartım oyunda yükse 79-80 dereceye çıkıyordu ve fan %75-80 de çalışıyordu. Söylediğim işlemleri yaptıktan sonra 70 derecede ve fanlar %50'de çalışıyor. Devasa bir fark. Bunlar işe yaramazsa UV yaparsınız, benim kendi düşüncem. Ayrıca o kart ROG Strix tepe bir model o kadar ısınmaması gerekiyor.

UV yapmadan önce termal macun değişimi ve kulak temizlemek için kullanılan ucu pamuklu kulak çöpüne dezenfektan ya da kolonya dökerek fanlarını bir temizleyin derim. GTX 1080 ekran kartım oyunda yükse 79-80 dereceye çıkıyordu ve fan %75-80 de çalışıyordu. Söylediğim işlemleri yaptıktan sonra 70 derecede ve fanlar %50'de çalışıyor. Devasa bir fark. Bunlar işe yaramazsa UV yaparsınız, benim kendi düşüncem. Ayrıca o kart ROG Strix tepe bir model o kadar ısınmaması gerekiyor.
3-4 tane bu karttan elime geçti hepside benzer sıcaklık değerleri verdiler üstelik orjinal mx-4 macunu ile yenilememe rağmen. Bu kart 145w güç tükettiğinde bunları yapıyor 120w üstünde güç geçmese 80 geçmiyor zaten.

rx580 modeline termal macun yenilemesi yaptığımda 75 derecelere çıkıyordu max, termal macunun kalitesi kadar nasıl ve ne miktarda sürdüğün de çok önemli, çok ince katman sürmek gerekiyor, mx4 alıp macun uygulaması yap undervolttan önce, manuel fan ayarı da yapmanı tavsiye ederim.

rx580 modeline termal macun yenilemesi yaptığımda 75 derecelere çıkıyordu max, termal macunun kalitesi kadar nasıl ve ne miktarda sürdüğün de çok önemli, çok ince katman sürmek gerekiyor, mx4 alıp macun uygulaması yap undervolttan önce, manuel fan ayarı da yapmanı tavsiye ederim.
Katmanı biraz sert çektim galiba olmadı tekrar bir ince deniyim.

Katmanı biraz sert çektim galiba olmadı tekrar bir ince deniyim.
Sana sadece şunu söyleyeyim, eğer macunun markasız kalitesiz bir macun değilse bu söyleyeceklerim geçerli, olabildiğince ince çekip kredi kartı gibi bir şeyle yaydır onu, az oldu bu felan diye düşünme, sadece çok ince bir katman olsun yeter. eski macunun kalıntılarını da alkolle sil, termal padlerin üzerini de yine kredi kartıyla çok hafif belli belirsiz sıyır toz alır gibi bastırmadan.

Geri
Yukarı