Yüzdelik dilimim kötü mü?

Bende bu sene LGS'ye girdim fazla bilgim yok ama 9-10. sınıflar TYT, 11-12. sınıflar AYT konularını işliyor. Yani evet 9'dan başlamak lazım galiba.

Abartmayın 11'den başlasa bile 2 senede düzgün çalışma ile iyi bir sıralama yakalar.
4 sene boyunca her gün test çözücekseniz artık ilk 100'e girersiniz.

Abartmayın 11'den başlasa bile 2 senede düzgün çalışma ile iyi bir sıralama yakalar.
4 sene boyunca her gün test çözücekseniz artık ilk 100'e girersiniz.
Başlamak derken biraz tekrar etmek, tabii ki yoğun tempoyla değil. TYT'de konu eksiği olursa geriye dönmek zor olur diye düşündüm dediğim gibi fazla bilgim yok.

Bana göre rezil ama sana göre bilemem. Şehrini yansıtmışsın gibi de duruyor.
Bu arkadaş herkese olumsuz şeyler yazıyor takmayın bunu.
1656592200784.png

Arkadaş Elon Musk olduğundan başkalarının hayatı hakkındaki mükemmel yorumlarını "şüpheye yer vermeden" belirtiyor. Kendini herkesten üstün gören klasik ergen mantığı, çok irdelemeye gerek yok :)

Doğru konuşmak gerekirse iyi bir yüzdelik dilimi değil ama kafaya takmanı hiç önermem. LGS sınavının anlamsızlığı ve insanı ne kadar boş yere yüksek bir stres altına soktuğunu liseye geçince anlarsın. Önemli olan her zaman üniversite sınavı oldu, olmaya da devam edecek.

Pek bir hedefim yok.

Liselere pek bakmadım. Neresi olursa olur yatılı veya değil.

Moralim o kadar bozuldu ki yemek yemek bile istemiyorum. Arkadaşlarım %1, %0,86 falan yapmışlar.
Hocam lisedeki sınavlarınızın lgsden daha zor geçtiği zamanlar olacak ve o zaman diyeceksiniz ki o zaman boşuna üzülüyormuşum. Yani demem o ki üzülmeni gerektiren bir durum yok.

Bende bu sene LGS'ye girdim fazla bilgim yok ama 9-10. sınıflar TYT, 11-12. sınıflar AYT konularını işliyor. Yani evet 9'dan başlamak lazım galiba.
Ortalama ile girelecek liseler varmış. Bu ortalama ile güzel bir liseye girilir mi?

8. Sınıf ortalamam : 100
7. Sınıf ortalamam : 100
6. Sınıf ortalamam: 89 küsür

Ortalama ile girelecek liseler varmış. Bu ortalama ile güzel bir liseye girilir mi?

8. Sınıf ortalamam : 100
7. Sınıf ortalamam : 100
6. Sınıf ortalamam: 89 küsür
"Güzel" bir lise derken ne kastettiğinize göre değişir ama zaten ortaokulda herkesin ortalaması yüksek oluyor. Dersle hiçbir alakası olmayan çocuklar bile şişirilmiş notlarla 90 - 100 arası ortalamayla bitiriyorlar ortaokulu. O yüzden ortalama ile öğrenci alan yerlerin aşırı kaliteli bir yer olabileceğini düşünmüyorum.

"Güzel" bir lise derken ne kastettiğinize göre değişir ama zaten ortaokulda herkesin ortalaması yüksek oluyor. Dersle hiçbir alakası olmayan çocuklar bile şişirilmiş notlarla 90 - 100 arası ortalamayla bitiriyorlar ortaokulu. O yüzden ortalama ile öğrenci alan yerlerin aşırı kaliteli bir yer olabileceğini düşünmüyorum.
"Güzel" bir lise derken gittiğimde en azından birazcık önüm açılsın, adam gibi bir eğitim alayım demek istiyorum.

Galatasaray Anadolu Lisesi falan demiyorum. Onlar zaten benim çıtanın çoook çok önünde. (Geçen seneyi 0,04 yüzdelik ile kapatmışlar.)

"Güzel" bir lise derken gittiğimde en azından birazcık önüm açılsın, adam gibi bir eğitim alayım demek istiyorum.

Galatasaray Anadolu Lisesi falan demiyorum. Onlar zaten benim çıtanın çoook çok önünde. (Geçen seneyi 0,04 yüzdelik ile kapatmışlar.)
O konuda sıkıntı yapmayın, her türlü adam akıllı eğitim alabileceğiniz düzgün bir okula girersiniz. Olay okulda aldığınız akademik eğitimi okul harici desteklemek.

Geri
Yukarı