Yuksek performansli notebook sogutucu önerisi

Yapildi her şeyi 1 ay once. Hiçbir sorunum yok oylesine aliyorum.

Öylesine soğutucu mu alınır Allah aşkına? Alıyorsan ihtiyacın vardır ona göre alırsın. Eğer ihtiyacın yoksa bu israftır. Soğutmak FPS değerlerini etkiler ama sonuç olarak üretici bunu bilerek üretiyor. Alıcaksın vakumlu soputuculardan al.

Öylesine soğutucu mu alınır Allah aşkına? Alıyorsan ihtiyacın vardır ona göre alırsın. Eğer ihtiyacın yoksa bu israftır. Soğutmak FPS değerlerini etkiler ama sonuç olarak üretici bunu bilerek üretiyor. Alıcaksın vakumlu soputuculardan al.
Hocam hicbir sorunum yok yani sicakligim normalin de altina dussun diye aliyorum Bu gun Forza Horizon 5 oynadim saatlerce. Yuksek ayarlarda cpu 90,95 gpu 70,78 lerede idi.

Sogutucu degil de yukseltme standi mi alsam kararsiz kaldim.
Merhaba hocam, size tavsiyem bilgisayarınızı tam yükte ve fanlar maximumda çalışırken havaya kaldırmanız. Ben soğutucu kullanmıyorken bilgisayarım çok rahat 95 derece ve üstünü görüyordu, soğutucu aldım 20 derece fark gördüm ama sonradan anladım ki laptopun alt taraftaki deliklerden havayı çıkartabilmesi çok önemli bir etken. Sizde bilgisayarı havaya kaldırıp test edin, böylece soğutucu mu yükseltme standı mı konusunda iyi bir cevap bulabilirsiniz. Benim gördüğüm farkın 10-14 derecelik kısmını soğutucu sağlıyordu ama bu durum sizde değişiklik gösterebilir.

Soğutucu olarak Zalman ZM-NS2000 önerebilirim uzun zamandır kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım çok memnunum.

Geri
Yukarı