Yulaf ezmesinin tadı kötü

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Bugün yulaf aldım kilo alayım diye. Yulaflı koydum, süt döktüm. Bal ve ceviz de ekledim. Ama tadı berbat geliyor. Tadını güzelleştirmenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo almak için sana kim yulaf ezmesi tavsiye etti? Fıstık ezmesi al kaşıkla, hatta buğday ekmeğine sürüp ye nefis.

1- Yulaf kilo almak için ideal bir karbonhidrat kaynağı değildir çünkü midede şişer ve tokluk hissi verir.
2- Yulafı lezzetli bulan insan sayısı zaten çok az.
3- Kana daha hızlı karışabilecek karbonhidrat kaynaklarını tercih edersen hem daha çok acıkırsın hem de daha rahat kilo alırsın (örnek: Beyaz pirinç).

Yulaf genelde diyette yenir. Kilo almak için de kullanılıyor ancak mantıksız. Onun yerine karbonhidrat içeren besinler tüketin.

Yok.
Yulafın tadı iyi de değil kötü de değil. Direkt tadı yok. Ve bunu güzelleştirmenin de bir yolu yok. Ancak koyduğun ekstraları arttırırsan yulafın tadını (daha doğrusu tatsızlığını) baskılayabilirsin.

Bugün yulaf aldım kilo alayım diye. Yulaflı koydum, süt döktüm. Bal ve ceviz de ekledim. Ama tadı berbat geliyor. Tadını güzelleştirmenin bir yolu var mı?

Ben şu şekil yapıyorum.

1: Kaynamış suyu yulafın içine dök.
2: Sevdiğin meyvelerden koy.
3: Fıstık ezmesi 1 yemek kaşığı.
4: Kakao, veya çikolata sosu (çok çikolata sosu eklemeyin ama)

Geri
Yukarı