Yulaf nasıl yenmeli?

EmrehanBEKTAŞ

Femtopat
Daha fazla  
Ben bayağıdır spor yapıyorum ama çok pis beslenerek, kas kütlem var. Yağ oranım yüksek olduğu için hiç estetik duramıyorum. Zayıflamaya karar verdim. Yulafı sade yiyemiyorum. Nasıl yememi önerirsiniz? Çok pratik olursa sevinirim. Şu anlık yoğurta karıştırıp yemeği düşünüyorum.

En başta yulafı fazla kaçırmamanızı önerimim baya enerji verici bir besindir. Yulaf isterseniz pankek tarzında isterseniz bir kaseye yoğurt katıp meyveleri dilimleyip yiyebilirsiniz. Aynı zamanda süt ile yiyecekseniz Yulafların Müsli olanları Var içerisinde kuruyemişler barındırıyor onu tercih edip süt ile yiyebilirsiniz.

Ben bayağıdır spor yapıyorum ama çok pis beslenerek, kas kütlem var. Yağ oranım yüksek olduğu için hiç estetik duramıyorum. Zayıflamaya karar verdim. Yulafı sade yiyemiyorum. Nasıl yememi önerirsiniz? Çok pratik olursa sevinirim. Şu anlık yoğurta karıştırıp yemeği düşünüyorum.
Yoğurt muz elma. Tadı çok güzel oluyor

Ben süt ve birkaç meyve ile yiyorum. İstersen yulaf + süt + pekmez üçlüsüde yapabilirsin eğer meyve istemezsen. Sütü ısıtıp sıcak sütlü yulaf yiyebilirsin. Yoğurtlu yiyebilirsin.

Bir tane Shaker makinesi al. Yani blend etmek için. Her gün yediğim tarifi yap. 80 gr yulaf + bir miktar süt + 1 adet muz + hafif pekmez veya şekersiz tatlandırıcı + 3 yumurta. Bunları karıştırıp yapışmaz tavada pankek yap.

Yulafın üzerine 1 kaşık fıstık ezmesi onun üzerine de kaynar su. Sonra biraz karıştır. Öylece bırak 5-10dakika yulaflar yumuşayacak, fıstık ezmesi suya karışacak ve tadı tüm yulafa dağılacak.

Pekmez bal gibi ürünler kilo aldırmaz mı?

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Galiba yulaf + yoğurt + meyve ile yiyeceğim. Biraz üşengeç bir insanım yemek hazırlamak konusunda 😔

Geri
Yukarı