Yumurta yemeden gelişmek mümkün mü?

Ömrüm boyunca hiç peynir, yumurta, zeytin, kaşar, süt, bal, reçel gibi şeyler yemedim. ( Yoğurt yemeni tavsiye ederim, boy uzatır.)

Boy: 1.77

Son düzenleme:
Ben spor yaptığımdan kahvaltıda haşlanmış yumurta yiyorum, tek sıkıntısı fazla yediğimde çok gaz yapması. Örneğin bu sabah 3 tane yedim tüm gün gaz çıkarıp durdum, üstelik gazım da iğrenç bir şekilde kaynamış yumurta kokuyor.

Niye mümkün olmasın ki? onun yerini dolduracak besinler tüketirsen. Tüketmesen bile ben öyle abartı fark olcağını sanmıyorum ömrümde yumurta yemedim 183 boyunda 75 kilodayım fit vucut sayılabilir.

Çok sevmiyorsan, günde 1 adet haşlanmış yumurta beyazını yoğurtla birlikte yiyebilirsin. Yoğurtla iyi gider ve miden bulanmaz diye düşünüyorum. 2010'dan bu yana vücut geliştirme antrenörlüğü yapıyorum (2 senedir yüksek lisanstan dolayı ara verdim) ve gelişimin birçok alternatifi var. Çok yumurta yenilmesinin sebebi, bir anda daha fazla protein alabilmek. Çünkü yumurtanın protein değeri epey yüksek fakat sen sadece yaşamsal gelişimin için soruyorsan, o kadar yumurta yemene gerek yok. Günde 1 veya 2 günde 1 işini görür. Zamanında günde 8-10 tane yediğimi biliyorum ama antrenman ile uğraşmıyorsan, bunlara gerek yok.

Yumurtayı yemeyi bırakın kokusuna bile dayanamam. Yemeden nasıl aynı faydayı görebilirim?
Yumurtanın sağlıklı olma nedeni boyutuna ve fiyatına göre gayet iyi bir protein değeri olmasıdır.Ortalama bir yumurtadaki protein değeri 13 Gram civarındadır.Bu yumurta yerine başka besinlerden de protein alabilirsin.Mesela tavuk eti,sığır eti,baklagiller gibi ama şunu unutmamalısın ki bunlar da protein içeriyor ama proteinler aminoasitlerden oluşur.Yani demek istediğim şu ki yediğin besinlerdeki proteinler farklı etki edeceklerdir sana yoksa ki öyle olsa bir vücut geliştiren bir kişi sadece yumurta ya da sadece et yerdi.Ama sporculara felan bakıldığında et,yumurta,balık eti,tavuk eti gibi birçok çeşit yiyor ki daha yararlı olsun.Tabi ki vücut geliştirmiyorsan ve ya sporcu değilsen senin için çok bir etkisi olmaz yememenin.:)
Ömrüm boyunca hiç peynir, yumurta, zeytin, kaşar, süt, bal, reçel gibi şeyler yemedim. ( Yoğurt yemeni tavsiye ederim, boy uzatır.)

Boy: 1.77
Çok merak ediyorum süt içmediğini daha doğrusu sen yemediğini söylemişsin ama anne sütü felan da mı içmedin ?

@Kratocius

Aslan sütü içmiş abisi.

Bu arada yaşı 10-15 aralığında olup da, boyum 1.80-1.90 türevinde yazılar yazan genç kardeşlerimizin %85'i kurusıkı atıyor :) Geri kalanı doğrudur. Bu yaşlarda kurusıkı normaldir gerçi.

Geri
Yukarı