Yunan Basını: Yunanistan ordusu Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki Hamlelerini Bekliyor

Savaşa girmek kolay demedim, savaş durumunda olacaklardan bahsettim. Ayrıca Amerika zaten bu dediğimizi yapıyor. 15 temmuzda Akdeniz açıklarında tam tehçizat emir bekleyen Amerikan Deniz Piyadelerini hatırlatmak isterim. Irak da güzel bir örnektir sanırım. Ordumuz gayet güçlü ve caydırıcı. Savaşa girmek kolay değildir, çözüm de değildir ama kendimizi de savunmak zorundayız. Zamanında Atatürk’ün yaptığı gibi.
Ordumuz güçlü değil emin olun, Siz Suriye'de ki savaşı görüyor musunuz? Hayır. Zaten savaş olup olmadığı bile belli değil. Suriye'liler nedense her bayram ülkelerine gidiyorlar ama 1 Ay'lığına savaş olan bir yerde nasıl 1 Ay yaşıyorlar? Amerika'nın Dünya'da ki bütün ülkelerde askeri var nedeni ise Dünya'nın Süper Gücü olması, Kendimizi S-400'ler ile savunacaksak ilk önce İnsanlarımız için olası savaş'ta sığınaklar yapmalıyız.
Yunanistan tek başına mı sizce? Adamların ekonomisi kötü diye dalga geçerken şimdi toparlandılar biraz. AB o kadar çok para veriyor ki istese de daha çok verir. Bizden kaç kat geride olan ülke AB sayesinde ilerliyor ve tutunuyor eminim biz AB tarafında olsaydık çok ileride olurduk ancak şimdiden bile zor görünüyor artık her şey.
Atatürk boşuna anlaşmalar vb. yapmamış :) Başımızda'ki insanlar da anca Çin gibi asırlardır en büyük düşmanlarımızla anlaşmalar vb. yapsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ordumuz güçlü değil emin olun, Siz Suriye'de ki savaşı görüyor musunuz? Hayır. Zaten savaş olup olmadığı bile belli değil. Suriye'liler nedense her bayram ülkelerine gidiyorlar ama 1 Ay'lığına savaş olan bir yerde nasıl 1 Ay yaşıyorlar? Amerika'nın Dünya'da ki bütün ülkelerde askeri var nedeni ise Dünya'nın Süper Gücü olması, Kendimizi S-400'ler ile savunacaksak ilk önce İnsanlarımız için olası savaş'ta sığınaklar yapmalıyız.
Olmadığını nerden biliyorsunuz, kozmik oda ne işe yarıyordu(açılmadan önce tabii ki), S400 bizi o kadar iyi savunacak bir sistem olmasa ABD bu kadar kudurmazdı emin ol. Suriyedeki savaştan herkesten bi tık daha fazla bilgi sahibiyim nedeni bende kalsın. Suriyelilerin gittikleri yerler temizlenmiş, ateşkes ilan edilmiş bölgeler. Temelli gitmeleri gerekiyor bu konuya değinmiyorum konudan sapmamak için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ordumuz güçlü değil emin olun, Siz Suriye'de ki Savaşı görüyor musunuz hayır zaten savaş olup olmadığı bile belli değil. Suriye'liler nedense her bayram ülkelerine gidiyorlar ama 1 Ay'lığına savaş olan bir yerde nasıl 1 Ay yaşıyorlar? Amerika'nın Dünya'da ki bütün ülkelerde askeri var nedeni ise Dünya'nın Süper Gücü olması, Kendimizi S-400'ler ile savunacaksak ilk önce İnsanlarımız için olası savaş'ta sığınaklar yapmalıyız.

Atatürk boşuna Anlaşmalar vb. yapmamış :) Başımızda'ki insanlar da anca Çin gibi asırlardır en büyük düşmanlarımızla anlaşmalar vb. yapsın.
Yapılan anlaşmalar toprak sınırı dışında kalmadı sanırsam. Örnek veriyorum Musuldaki petrola yüzde 25 satış payı değil de hisse deseydik her şey çok daha farklıydık.
Çin'le anlaşma yapmayan ülke yok zaten ABD bile ambargoya rağmen hala Çin'den alışveriş yapıyor bu saçma değil gerekirse her ülkeden anlaşma yapılsın amaç ticarettir siyaset değil. Sözde İsrail ile düşman gibi gözüksekde ticaret olarak baya yakın durumdayız.

Yapılan anlaşmalar toprak sınırı dışında kalmadı sanırsam. Örnek veriyorum Musuldaki petrola yüzde 25 satış payı değil de hisse deseydik her şey çok daha farklıydık.
Çin'le anlaşma yapmayan ülke yok zaten ABD bile ambargoya rağmen hala Çin'den alışveriş yapıyor bu saçma değil gerekirse her ülkeden anlaşma yapılsın amaç ticarettir siyaset değil. Sözde İsrail ile düşman gibi gözüksekde ticaret olarak baya yakın durumdayız.
En güzel ve komik örneği Coca Cola israil malı diyip, Fanta Almamız :D

En güzel ve komik örneği Coca Cola israil malı diyip, Fanta Almamız :D
İnsanlara çok basit algı yaptırmamız en büyük suçumuz. Madem israil malı alınmasın diyor o zaman hiç bir şekilde ticaret yapılmıcak sözde yersen.
O tarz insanları doğru bulmuyorum ancak adamlar böyle bir şey yapıyor ki adamı duyuyoruz haber alıyoruz yoksa sıradan dese ben almıyorum kimsenin haberi olmayacak.

İnsanlara çok basit algı yaptırmamız en büyük suçumuz. Madem israil malı alınmasın diyor o zaman hiç bir şekilde ticaret yapılmıcak sözde yersen.
O tarz insanları doğru bulmuyorum ancak adamlar böyle bir şey yapıyor ki adamı duyuyoruz haber alıyoruz yoksa sıradan dese ben almıyorum kimsenin haberi olmayacak.
Hocam zaten yediğimiz neredeyse herşey İsrail'den geliyor yani eğer kabul etmezsek, Yerli üretim şart ki başımızdaki insanlar bunu isteyecek mi emin değilim.

Türkiye ordusu güçlü değil diyenleri de gördüm ya...
MPT-76, ATAK, ATAK 2, T-155, ANKA, Bayraktar, Altay, HİSAR, BORA...

Yeni konular

Geri
Yukarı