Yunan ve Türk itfaiyeciler beraber hayat kurtarıyor!

Tanımadığnız insanları yargılamaktan da geri kalmıyorusunz bakıyorum da. Tartışmaya mahal vermeden gözardı edip geçeceğim.
Tanımadığınız bir insana "insanlığa yabancı" muamelesi yapan insanı tanımaya pek gerek yok :)

Biliyorlar ki bu deprem onlarda olsa bizde gideriz. Hatta belki ermenilere bile yardım edecek merhamete sahibiz onlar bizim acımızla dalga geçmesine rağmen gidecek merhamet sadece bu toplumda var. Ama ben asla ama asla onlara yardım etmem dün fransa ve abd yaptıklarını gördükten sonra..

İnsanlık da var da neden Azerbeycan'ı saymadın, Azerbeycan daha önce yardıma geldi ve daha çok yardımı dokundu, haksızlık ediyorsun biraz...
E ama onlar standart artık :)
Elbette çok çok müteşşekkiriz Azerbaycandaki kardeşlerimize, Allah hepsinden râzı olsun.

Ama artık onlar ülke içindeki ekipler kadar hızlı devreye girdikleri için insanlar ekstra belirtme gereksinimi duymuyor.

Ama tabii ki onlarada binlerce kez teşekkür ediyoruz.

Keşke her zaman böyle olabilsek.
Benim Yunana veya Ermeniye bir kinim yok geçmişte olanlardan dolayı torunları da suçlanamaz.
Dünyada huzuru barış sağlayacaktır.
Mesela Japonya Amerikadan atom bombası yedi ama hangi japona sorarsanzı sorun Amerikaya kin gütmüyor barışın önemli olduğunu söylüyorlar.
Yapamazlar zaten. Japonlar masum değil.
Cidden öyle ama Büyük Selçuklu İmparatorluğu'ndan beri Rumlar bizim düşmanımız, neden yardım ediyorlar anlamadım.
Türkler Anadolu'da gelmeye başladığından beri beraber yaşıyoruz Rumlar ile.
Öyle olsa katleder atardık.
İsrail, Ermenistan, Yunanistan hatta girdiği savaş yüzünden o kadar sıkıntıya girmiş olan Rusya bile yardım gönderdi. Ama din kardeşliği bahanesiyle sürekli bizim ülkeden destek gören Filistin'den tık yok.
Hayır burada yine bayağı Arap devleti var.

Yapamazlar zaten. Japon'lar masum değil.

Türkler Anadolu'da gelmeye başladığından beri beraber yaşıyoruz rumlar ile.
Öyle olsa katleder atardık.

Hayır burada yine bayağı Arap devleti var.

Zaten devamlı savaş içindeydik neyi katlediyorsun Bizans'ın arkasında Avrupa vardı.

Cidden öyle ama Büyük Selçuklu İmparatorluğu'ndan beri Rumlar bizim düşmanımız, neden yardım ediyorlar anlamadım.

Konu savaş ise yardım edilmez ama ihtiyaç durumunda eğer ülkeye saldırı yapar ise diğer ülkeler ile irtibatını bozma ihtimali yüksek deprem 4 seviye ulusal yardım desteği isteniyor durum normal.

Geri
Yukarı