Yunanistan vatandaşlığı almak zor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maalesef ki çok doğru düşünüyor yaşadığımız ülkenin neresi iyi ki burada kalmak için bir sebep yok ekonomi yok alım gücü düşük insanları cahil vergiler çok yüksek yaşam kalitesi düşük yolsuzluk almış başını gidiyor hava kalitesi rezalet çevre yok ediliyor mülteci sorunu var taciz tecavüzler havada uçuyor...
Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz, ancak bunların çözümü nefret kusmak mı?
Vatandaşlık verseler koşa koşa gidersiniz gereksiz duyar kasmayalım.
Ülkesinden, vatanından ve milletinden nefret eden bir "Türk" vatandaşı değilim. Ülkesini, vatanını seven bir "Türk" vatandaşıyım. Sorunlardan kaçan değil, sorunlara çözüm arayan bir vatandaşım.

Çok özendiğiniz ülkeler sanki dört dörtlükmüş gibi duyar kasmayalım.

Ülkesinden, vatanından ve milletinden nefret eden bir "Türk" vatandaşı değilim. Ülkesini, Vatan'ını seven bir "Türk" vatandaşıyım. Sorunlardan kaçan değil, sorunlara çözüm arayan bir vatandaşım.

Arkadaşın her konusu böyle psikolojik sıkıntıları var galiba.

Şu ülkede yaşamak istemiyorum ya böyle hiç tanımadığım, tamamen yabancı insanların arasında yaşamak istiyorum. Hatta Ermenistan bile olabilir. Şu yerde nefes almaktan bıktım. Yunanistan vatandaşlık verse gelip bir dandik sitede güvenlik görevlisi olacaksın dese koşa koşa giderim o derece biliyorum ekonomisi kötü ama her türlü bizden iyi orası ayrı. Bir yol yordam gösterin şuradan gitmemi sağlayacak aldığım her nefes içimi daraltıyor burada.
Şu dili bile unutmak istiyorum keşke unutsam hiç dil bilmesem de olur
Allah akıl fikir versin.

Ülkesinden, vatanından ve milletinden nefret eden bir "Türk" vatandaşı değilim. Ülkesini, vatanını seven bir "Türk" vatandaşıyım. Sorunlardan kaçan değil, sorunlara çözüm arayan bir vatandaşım.

Hocam bırakalım Vatan millet işlerini, bizde vatanımızı seviyoruz elbette. Senin benim tuzumuz kurudur ama başka insanlar ekonomik sıkıntıları sosyal olmaması bir ton dert var ülkede. İmkanım olsa direk tekrar kaçarım yurt dışına bir saniye durmam.

Ülkesinden, vatanından ve milletinden nefret eden bir "Türk" vatandaşı değilim. Ülkesini, Vatan'ını seven bir "Türk" vatandaşıyım. Sorunlardan kaçan değil, sorunlara çözüm arayan bir vatandaşım.

Ülke gündemi ne zamandan beridir nefret kusmak oluyor acaba.

Şu ülkede yaşamak istemiyorum ya böyle hiç tanımadığım, tamamen yabancı insanların arasında yaşamak istiyorum. Hatta Ermenistan bile olabilir. Şu yerde nefes almaktan bıktım. Yunanistan vatandaşlık verse gelip bir dandik sitede güvenlik görevlisi olacaksın dese koşa koşa giderim o derece biliyorum ekonomisi kötü ama her türlü bizden iyi orası ayrı. Bir yol yordam gösterin şuradan gitmemi sağlayacak aldığım her nefes içimi daraltıyor burada.
Şu dili bile unutmak istiyorum keşke unutsam hiç dil bilmesem de olur.

Giderken montunu da al unutma burada.

"Davulun sesi uzaktan hoş gelir."

Gitmeden bilemezsin 1 yıl 3 ay Almanya'da yaşadım burada asgari ücret ile yaptığın şeyleri orada 200 eurodan daha az bir paraya yapabiliyorsun bu her konuda geçerli elektronik market alışverişi giyim kuşam vs. bir örnek vereyim Bose QC35 ll'yi 149 euroya aldım şu an burada satış fiyatı 3000-3500TL civarı.

Yorumlara bakıyorum da, herkes şikayetçi herkes memnun değil. Herkes gitmek istiyor kaçmak istiyor. Fakat kimse durup bir şeyleri düzeltmek istemiyor, kimse durup da bir adım atıp en basiti ailesinin düşüncelerini değiştirmekle başlamıyor işe. Siz kaçtığınız sürece gittiğiniz yeri de buradan farksız kılacaksınız.

Durduk yere bir Atatürk çıkmaz ortaya kimse çaba göstermedikçe.

Ek olarak belirtmek istiyorum ben ne milliyetçi ne de vatanperver bir insanım. Son 2 yılda çok fazla şey yaşadım. 2 yıl öncesine kadar bu forumda görüp görebileceğiniz en radikal muhalefetlerden biriydim yürüyüşünden mahkemesine hiç durmadım yerimde. Fakat bunun bana aşırı zarar verdiğinin farkına vardım ve psikolojik destek aldım şuan biraz daha rahatım. Size tavsiyem akışına bırakmak. Çevrenizdeki halkaların dönüş yönünü değiştirerek başlamak. En azından gitme hayali kurduğunuz ülkenin sizi istemesini sağlayacak kadar çalışmak ya da çaba göstermek.

Çünkü siz nasıl ülkemize gelen mültecileri istemiyorsanız, karşınızdaki ülkeler de siz vasıfsız ve sırf ülkenizden kaçmak istediğiniz için oraya yerleşmenizi istemez ve katı kurallar uygular. Belki çalışır ve gitmeye hak kazanacak kadar başarılı olursanız ülkenize ve çevrenizdekilere de faydanız olur ve bazı şeyleri düzeltebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
WAT ile Amerika'ya git, yaşam nedir anlarsın. Davulun sesi yakından daha güzelmiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı