Yurt dışı 2. el iPhone 7 alınır mı?

can korkmaz

Centipat
Daha fazla  
2. el iPhone 7 alacağım fakat yurt dışı. Adama sorduğumda IMEI falan attırmana gerek yok dedi de öyle bir şey var mı? IMEI attirmadan kullanabiliyor muyum?

2. el iPhone 7 alacağım fakat yurt dışı. Adama sorduğumda IMEI falan attırmana gerek yok dedi de öyle bir şey var mı? IMEI attirmadan kullanabiliyor muyum?
1-iPhone'lara Android cihazlarda ki gibi IMEI Repair şansı yoktur.
2-IMEI attırmadan herhangi bir şekilde kullanamazsınız.
3-Pasaport kayıtlı olduğunu da anlatmak istemiş olabilir,pasaport kayıtlı olup olmadığını sor.
4-Eğer cihaz kayıtsız ise,alma. Pasaport kayıt işlemi 2732₺.

Alınmaz. 6 serisi desteği kesildi sıra 7 serisinde destek kesildikten sonra iphone'lar çöp oluyor. Zaten YD olduğu için maksimum 8 ay kullanabileceksiniz.

Dostum iPhone 7 güncelleme kesildi bu devirde önermem alacaksan senin kararın ona da lafım yok, ayrıca yurt dışı almanı önermem satarken sorun vs. çımarabileceğini düşünüyorum tavsiyem Türkiye kayıtlı alman.

Çevremde öyle satın alıp kullanan oldu ve bir sıkıntısı da çıkmadı. Eğer satın alcağın yere güveniyorsan alınır diye düşünüyorum.
Adam pasaporta kayıt etmiş ise sorun yok alabilirsiniz. Ama kayıt etmemiş ise almayın.
Eski kayıt olduğunu söylüyor bir yıldır yaklaşık ondaymış telefon ilk aldığında attırmış.

Eski kayıt olduğunu söylüyor bir yıldır yaklaşık ondaymış telefon ilk aldığında attırmış.
Sorguladığın zaman "Yolcu Beraberi Kayıt Edilen Cihaz" yazması lazım.
Hattını tak dene. Servis geliyorsa sorun yok.

O zaman sorun olmaz. Buluşunca imeisini sorgular pasaport kayıtlı imei yazıyorsa sorun olmaz.
İMEİ sorguladığınız zaman pasaport kayıtlı cihaz yazmaz. Yolcu Beraberi Kayıt Edilen Cihaz yazması lazım.

Geri
Yukarı