Yurt dışı gümrük vergisinin fazla hesaplanması

Yok hocam, daha doğrusu kredi kartı ekstresi ürün fiyatı vs vs bir sürü şeyi toplayıp bilmem nereye başvurun falan demişler, 20 lira için uğraşamam açıkçası.

Yok hocam, daha doğrusu kredi kartı ekstresi ürün fiyatı vs vs bir sürü şeyi toplayıp bilmem nereye başvurun falan demişler, 20 lira için uğraşamam açıkçası.

Cevabınız için teşekkür ederim. Benim de başıma benzer bir durum geldi. 140 TL'lik ürüne 65 TL vergi yazmışlar. Halbuki 20-30 TL anca gelmesi gerekiyordu. Ters bi' durum olmazsa bu işin peşine düşeceğim bakalım ne olacak.
Cevabınız için teşekkür ederim. Benim de başıma benzer bir durum geldi. 140 TL'lik ürüne 65 TL vergi yazmışlar. Halbuki 20-30 TL anca gelmesi gerekiyordu. Ters bi' durum olmazsa bu işin peşine düşeceğim bakalım ne olacak.

Tekrardan merhaba herkese. Konuyla ilgili mağduriyet yaşayan arkadaşları bilgilendirmek için bu mesajı yazıyorum.

Ben de bu konudaki arkadaş gibi ürünün gerçek vergisini hesapladığımda (Ürünün fiyatının %20'si) arada fazla bir fark olmadığını gördüğüm için uğraşmadım. Fakat vergiyle ilgili itiraz etmeniz gerekiyorsa önce ilinizdeki gümrük müdürlüğüne kredi kartı faturası ve yurtdışından aldığınız sitedeki fatura veya benzeri kanıtlarınızın bulunduğu bir dilekçeyi bulunduğunuz ilin gümrük müdürlüğüne gönderin. Vergi itirazı işi bu şekilde yürümekte.

Not: PTT'ye dilekçe göndermeyin. PTT sadece kargo dağıtımı yapmakta. Vergi işleriyle gümrük müdürlükleri ilgilenmekte.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı