Yurt dışı iPhone 12 garantisi ve pasaport kaydı

Chocovore

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an Erasmus’la Romanya’dayım ve iPhone 12 almak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. İlk sorum Avrupa'dan aldığımız iPhone için Apple Türkiye'de bize garanti veriyorlar mı? 2 yıl yerine 1 yıl diye bir muhabbet duydum, emin olamadım. İkincisi ise ben cihazı pasaportuma kayıt ettirdikten sonra ileride satmak istersem başkasının SIM kartı telefonda çalışmayacak mı, şu an yurt dışı cihaz satanlar bunu nasıl hallediyorlar? Yardımcı olursanız sevinirim.

Satın alınan ülkenin garantisi olur diğer ülkelerde bu garanti geçersizdir.
Cihazı pasaportuna işleten kişinin kendi üzerine kayıtlı sim kartı ile kullanım zorunluluğu vardır.
Yurtdışından gelen telefonlarda genelde IMEI kurcalaması yapıyorlar, bu şekilde telefonu sizden sonraki kişi kullanabiliyor. Çok hile hurda var. Akıl sıra erdiremiyorum telefoncuların işine.
Eğer Türkiye'ye geri dönme düşünceniz varsa telefonu Türkiye'den satın alıp Romanya'da kullanın.

Merhabalar, şu an Erasmus’la Romanya’dayım ve iPhone 12 almak istiyorum ama kafamda soru işaretleri var. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. İlk sorum Avrupa'dan aldığımız iPhone için Apple Türkiye'de bize garanti veriyorlar mı? 2 yıl yerine 1 yıl diye bir muhabbet duydum, emin olamadım. İkincisi ise ben cihazı pasaportuma kayıt ettirdikten sonra ileride satmak istersem başkasının SIM kartı telefonda çalışmayacak mı, şu an yurt dışı cihaz satanlar bunu nasıl hallediyorlar? Yardımcı olursanız sevinirim.
Global garantisi 1 yıl boyunca tüm ülkeler de geçerlidir. Yanlış bilgi vermeyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı