Yurt dışı iPhone 14 Pro aldıktan 8 ay sonra ne yapılmalı?

MemOBeydO001

Hectopat
Yurt dışı iPhone 14 Pro almayı düşünüyorum bir abimin önerisi ile akrabamız olur. Kendisinde 15 Pro Max var yurt dışı onu kullanıyor. İstanbul'dan getiriyolarmış fiziksel SIM (4) e-SIM (4) toplam 8 ay kullanma süresi oluyormuş. Asıl sorum şu, o 8 ay bittikten sonra tam olarak ne yapmam gerekiyor. Bana telefoncuya gidip 8 ay bittikten sonra 4 ay daha uzatabilirsin dediler.

Yanlış bilgi: Sadece yurt dışında yaşayanlar için geçerli bir durumdur.
120 gun 180 gune uzatildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şöyle şimdi ben telefonu aldım süresi bitene kadar kullandım kullanım süresi bittikten sonra yılbaşına kadar beklemem mi gerekiyor yoksa başka bir yol ile kullanma süresi uzatılıyor mu?

Hocam ben mesajı size yazmadım ancak yanıtlayayım bildiğim kadarıyla. Kullanım süresi bittikten sonra telefoncular aracılığı ile para karşılığında süreyi uzatabiliyorsunuz. Yılbaşında sıfırlanıyor yine 8 ay hak tanımlanıyor. Ama size önerim iPhone 7 gibi düşük bir TR cihazı alıp iCloud bağlamak. ICloud'u bağladığınız zaman hattı iPhone 7'ye takarsanız gelen aramalar 14 Pro'da da gözükür ve yanıtlayabilirsiniz. iPhone 7'nin hotspot özelliğini açarak iPhone 14 Pro'dan bağlanıp WhatsApp üzerinden arama yapabilirsiniz. Ek olarak bende bu durumu kullanaraktan yurt dışı iPhone almayı planlıyorum.

Hocam ben mesajı size yazmadım ancak yanıtlayayım bildiğim kadarıyla. Kullanım süresi bittikten sonra telefoncular aracılığı ile para karşılığında süreyi uzatabiliyorsunuz. Yılbaşında sıfırlanıyor yine 8 ay hak tanımlanıyor. Ama size önerim iPhone 7 gibi düşük bir TR cihazı alıp iCloud bağlamak. ICloud'u bağladığınız zaman hattı iPhone 7'ye takarsanız gelen aramalar 14 Pro'da da gözükür ve yanıtlayabilirsiniz. iPhone 7'nin hotspot özelliğini açarak iPhone 14 Pro'dan bağlanıp WhatsApp üzerinden arama yapabilirsiniz. Ek olarak bende bu durumu kullanaraktan yurt dışı iPhone almayı planlıyorum.

Ek olarak bir TR iPhone cihazı alma olayını pek anlayamadım. Yani hocam ben direkt yurt dışı telefonu kullanarak görüşme veya hotspot kullanamıyor muyum?

Son düzenleme:
Ek olarak bir TR iPhone cihazı alma olayını pek anlayamadım. Yani hocam ben direkt yurt dışı telefonu kullanarak görüşme veya hotspot kullanamıyor muyum?

Hocam görüşme internet paylaşımı yapabilirsiniz ancak benim dediğim TR cihazı işi kullanım sürenizin bittiği zaman iPhone 14 Pro'yu kullanmaya devam edebilmeniz için.

Geri
Yukarı