Yurt dışı iPhone 15 Pro Max alınır mı?

chiwa

Femtopat
Daha fazla  
Yurt dışı kayıtlı açılmamış 0 kutulu iPhone 15 Pro Max 40k alınır mı? Telefonun açılması önemli değil Instagram vb platformlarında ve video fotoğraf çekiminde kullanacağım YouTube gibi. Alırken nelere dikkat etmeliyim, içinden parça vb değiştirilmiş olabilir mi? Eve teslimde varmış ama nelere dikkat etmem gerekir tam bilgim yok. Kullanmak için alacağım satmayacağım ticari değil o yüzden arama yapmasının önemi yok.

Bu tür bir kullanımda alınabilir.

Kayıt yaptırmayacak zaten adamın SIM kart derdi yok. Kamera ve sosyal medya olarak kullanacak, bu durumda alınabilir zaten.

Peki nelere dikkat etmem gerek internetten baktığım kadarı ile bir kod ile parça sorgulama ve garanti süresine bakma gibi şeyler sorgulanabiliyor benim için garanti önemi yok dikkatli kullanırım sadece istediğim gerçekten açılmamış bir sorunu olmayan telefon sosyal medya için video çekimleri yapmam lazım baktığım bir videoda kutusuna mavi ışık tutunca iPhone yazıyormuş telefonu kontrol ederken o kadar abartsam adam uyuz olur mu onu da bilmiyorum kutusuna kadar takıntılıysan git normal al diyebilir sonuçta yüksek bir miktar 40k ve başka telefon alma şansım olmaz parayı boşa atmakta istemiyorum o yüzden ne yapacağımı şaşırdım.

1 yıl uluslararası garantileri var ama Apple Türkiye bu garantiyi kabul etmiyor. Farklı servislere yönlendiriyorlar seni.

Sıfır modelleri kapalı kutu olarak geliyor yurt dışından zaten. Model numarasından sıfır, değiştirilmiş yenilenmiş olduğunu anlayabiliyorsun. M ibaresiyle başlayan modeller sıfır cihazlar.

Güvenilir bir satıcıdan alırsan sorun olmaz. Sıfır aldığın cihazda ileride bozulabilir şansına böyle bir risk de her zaman var. Garanti süresi de ayarlar genel bölümünde yazılı.

Telefonu alırken de ekran, kamera gibi şeyleri de kontrol edersin zaten.

1 yıl uluslararası garantileri var ama Apple Türkiye bu garantiyi kabul etmiyor. Farklı servislere yönlendiriyorlar seni.

Sıfır modelleri kapalı kutu olarak geliyor yurt dışından zaten. Model numarasından sıfır, değiştirilmiş yenilenmiş olduğunu anlayabiliyorsun. M ibaresiyle başlayan modeller sıfır cihazlar.

Güvenilir bir satıcıdan alırsan sorun olmaz. Sıfır aldığın cihazda ileride bozulabilir şansına böyle bir risk de her zaman var. Garanti süresi de ayarlar genel bölümünde yazılı.

Telefonu alırken de ekran, kamera gibi şeyleri de kontrol edersin zaten.

Peki 0 aldığım cihaz kullanım hatasından mı durduk yere kendi kendine mi bozulur bir de ben iPhone 7 kullanıyorum 2inci el alalı uzun zaman oldu onda da batarya ve birkaç şey değiştirilmişti ama bu kod ile öğrenme şeyini duyduğumda iPhone 7 kontrol ettim onda da m yazıyor ama değiştirilmiş parça var telefonu İzmir'den alacağım sarı site üzerinden buldum bir sürü telefoncu satıyor normalde ben Gürcistan'a gidip alacaktım sonra bunu görünce aynı fiyata denk geldiğini gördüm mesela ben telefoncuda kontrol için kutuyu açtıktan sonra bir sorun gördüm veya içime sinmedi kutuyu açtığım için almak zorunda kalır mıyım

Kendi kendine bozulursa sorumlu olan teknik servis ne kadar ilgili olur orası meçhul. Telefoncu da kapalı kutulu cihazları sana açtırıp denetmezlere, eldeki 15 PM modelleri denemene izin verirler. Artık sorun yaşarsan telefoncu değişimi kabul eder mi o oranın insafına kalmış.

Kendi kendine bozulursa sorumlu olan teknik servis ne kadar ilgili olur orası meçhul. Telefoncu da kapalı kutulu cihazları sana açtırıp denetmezlere, eldeki 15 PM modelleri denemene izin verirler. Artık sorun yaşarsan telefoncu değişimi kabul eder mi o oranın insafına kalmış.
Anladım çok teşekkürler

Daha 2 gün önce 39 k ya aldım hocam 1 yıl uluslarası garanti + esim4 ay + fiziksel hat 4 ay toplamda 8 ay her yıl yenileniyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı