Yurt dışı iPhone alınmalı mı?

Paradox_xeno

Hectopat
18k ya filan yurt dışı iPhone almayı düşünüyorum. Öncelikle telefonu pasaporta veya kimliğe kaydettiremem. Şimdi toplam 8 ay bittikten sonra hala arama yapmak için izleyebileceğim yöntemler var mı? Aynı iCloud kullanan cihazlar ile öyle bir şey varmış sanırıım. Bazıları ilk 6 ay için 4ay, son 6 ay için 4 ay kullanabilirsin diyor. Doğru mudur? Bu fiyata yd iPhone mantıklı mıdır? Mantıklıysa ne alınır? Sormamış olsam bile bildiklerinizi anlatabilir misiniz?

TR de satılan 35k üstü telefonları yurt dışı olarak almak yapılacak en mantıklı şeydir. Tabii ki pasaport kaydı veya kimlikle Kıbrıs ve Gürcistan'a giriş çıkış yaparak kayıt ettirmek maksatıyla. 45k fiyatlı bir 14 Pro Max. Yurt dışı 25bin TL 6K pasaport kaydı 1K yol masrafı sana 32bin TL ediyor. (sim kartı kayıttan sonra 3 yıl hat sahibinde çalışır. sonra bütün cihazlara açılır)

Eğer kayıtsız kullanmak istiyorsanız. Her SIM girişi için devlet yılda 4 ay kullanım hakkı veriyor 2 giriş 8 ay eder. Kalan 4 ayı yanınızda ufak konuşmalık telefon ile de halledebilirsiniz. Tabii ki şahsi tercihiniz.

Android'lerde durum daha iyi iPhone aksine 3 seçenek var.
1. yazılımla IMEI kaydı. Belirli cihazlar var. (ben bunu kullanıyorum.)
2. direnç kaydı. Cihazın arka kapağı sökülüp işlem yapılıyor.
3. pasaport kimlik kaydı.

TR de satılan 35k üstü telefonları yurt dışı olarak almak yapılacak en mantıklı şeydir. Tabii ki pasaport kaydı veya kimlikle Kıbrıs ve Gürcistan'a giriş çıkış yaparak kayıt ettirmek maksatıyla. 45k fiyatlı bir 14 Pro Max. Yurt dışı 25bin TL 6K pasaport kaydı 1K yol masrafı sana 32bin TL ediyor. (SIM kartı kayıttan sonra 3 yıl hat sahibinde çalışır. Sonra bütün cihazlara açılır)

Eğer kayıtsız kullanmak istiyorsanız. Her SIM girişi için devlet yılda 4 ay kullanım hakkı veriyor 2 giriş 8 ay eder. Kalan 4 ayı yanınızda ufak konuşmalık telefon ile de halledebilirsiniz. Tabii ki şahsi tercihiniz.

Android'lerde durum daha iyi iPhone aksine 3 seçenek var.
1. yazılımla IMEI kaydı. Belirli cihazlar var. (ben bunu kullanıyorum.)
2. direnç kaydı. Cihazın arka kapağı sökülüp işlem yapılıyor.
3. pasaport kimlik kaydı.

Android daha mantıklı oluyor fakat iPhone istemiş.

Android daha mantıklı oluyor fakat iPhone istemiş.

Evet onu anlattım belki Android'e dönebilir. TR'de o fiyata alabileceği her telefondan daha kaliteli bir kayıtlı yurt dışı Android cihaz alınabilir 18kya.

iPhone yerine 20 bin civarına 512 GB S23 Ultra alınabilir yurt dışı. Kayda da gerek yok Android'de çeşitli yöntemler var.

Fiyatları 23K civarında ve IMEI atılmıyor. Direnç kaydı henüz çıkmadı ve bu cihaza o kadar verip direnç kaydı atılmaz.

Geri
Yukarı