Yurt dışı iPhone almak

MasTerSTR34

Centipat
Daha fazla  
Kısa bir zaman sonra yurt dışı iPhone alacağım ama IMEI kaydı yaptırmam gerekiyor, yurt dışına hiç çıkmadım pasaport filan da yok. Ben nasıl resmi bir kayıt yaparım? Aklımda milyon tane soru oluştu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün yorumlarımı buradan takip et. Sorunlarına,cevap alacaksın.

Kısa bir zaman sonra yurt dışı iPhone alacağım ama IMEI kaydı yaptırmam gerekiyor, yurt dışına hiç çıkmadım pasaport filan da yok. Ben nasıl resmi bir kayıt yaparım? Aklımda milyon tane soru oluştu.
Kimlik ile girilen ülkelerde sayılıyor. Giriş çıkış yapmanız gerekli yakın tarihte. Ardından E-Devlet,ten kayıt işlemini halledebilirsiniz.

Yurtdışından telefon geldi. Veyahut buradan satın aldın. Pasaportun da yok diyelim. Hemen kıbrısa giriş çıkış yapıyorsun 'tc kimliğin yeterli' biliyorsundur. Kıbrıs olmaz diyorsan,gürcistan da olur. Tabi bunun gerekli ücretleri var,bilet giriş ücreti vs. Girişte eline kağıt mı ne veriyorlarmış. Onunla birlikte e-devletten önce bankaya 6 bin TL yatıyorsun. Sonra e-devletten kayıt yaptıracaksın. KURALLAR
- 1 sene boyunca KAYIT ETTİRDİĞİN KİŞİ ve AYNI KİŞİNİN HATTINI kullanmak zorundasın.
-1 sene sonra istediğin hattı kullanabilirsin.
-3 sene boyunca satışını yapamazsın. 3 sene sonunda kayıttan düşecek,ondan sonrasında satışta yapabilirsin. Var mı başka sormak istediğin bir şey ?

Çok basit hocam e-Devlet'ten hallediyor.

Hocam pasaport alıp yurt dışına çıkmam gerekiyor veya kimlikle ben yurt dışına çıkmadan yapmak istiyorum zaten 18 yaşından da küçüğüm.

Yurt dışından telefon geldi. Veyahut buradan satın aldın. Pasaportun da yok diyelim. Hemen kıbrısa giriş çıkış yapıyorsun ' T.C. kimliğin yeterli' biliyorsundur. Kıbrıs olmaz diyorsan, Gürcistan da olur. Tabii bunun gerekli ücretleri var, bilet giriş ücreti vs. girişte eline kağıt mı ne veriyorlarmış. Onunla birlikte e-Devlet'ten önce bankaya 6 bin TL yatıyorsun. Sonra e-Devlet'ten kayıt yaptıracaksın. Kurallar.
- 1 sene boyunca kayıt ettirdiğin kişi ve aynı kişinin hattını kullanmak zorundasın.
-1 sene sonra istediğin hattı kullanabilirsin.
-3 sene boyunca satışını yapamazsın. 3 sene sonunda kayıttan düşecek, ondan sonrasında satışta yapabilirsin. Var mı başka sormak istediğin bir şey?

Hocam ben yurt dışına gitmeden yapmak istiyorum nasıl yapacağım?

Kimlik ile girilen ülkelerde sayılıyor. Giriş çıkış yapmanız gerekli yakın tarihte. Ardından e-Devlet,ten kayıt işlemini halledebilirsiniz.

Ben yurt dışına çıkmadan yapmak istiyorım hocam o zaman yaza kadar hat takmam 2. bir iPhone kullanırım.

Geri
Yukarı